Nedēļas nogales Ethereum (ETH) Flash Crash: manipulācijas vai tikai liela pārdošana?

Ethereum

Svētdien, 14. jūlijā, ētera cena nepilnas stundas laikā samazinājās no 266 USD līdz 245 USD un pēc tam dienas gaitā tā vēl samazinājās līdz 214 USD.

Dažas kriptoversu ieinteresētās puses ātri norādīja uz 15 000 ēteru pārdošanas pasūtījumu Luksemburgas biržā Bitstamp kā ETH zibspuldzes avārijas cēloni visā plašākā kriptokonomikā.

Tikpat ātri sākās debates par to, vai avārija notika no vienkāršas tirgus izgāztuves vai ar tirgus manipulācijām.

Ethereum

Nerātns vai nav mantkārīgs?

Ja svētdienas laikā 15 000 ēteris būtu sadalīts mazākās summās un pārdots vairākās kriptovalūtu biržās, tad ETH cena neapšaubāmi būtu piedzīvojusi mazāku cenu slīdēšanu..

Šī dinamika liecina, ka pārdevējam nebija iebildumu pret tik ievērojamu paslīdēšanu.

Viena iespēja? Tirgotājs nerūpējās par maksimālu peļņas gūšanu un bija apmierināts ar to, ka ir viegli pārdot ETH kravu vienā reizē. Iespējams, ka būtisks bija cenu kritums, t.i., koordinēta tirgus manipulācija, lai izraisītu īsfilmas kriptovalūtu atvasinājumu platformās, piemēram, BitMEX.

Attiecīgi daži šajā telpā apgalvoja, ka pārdošana notika salīdzinoši nelikvīdā tirdzniecībā, piemēram, Bitstamp, tāpēc pārdošanai būtu pārspīlēta ietekme uz BitMEX atvasināto instrumentu indeksiem.

Citiem vārdiem sakot, tiek apgalvots, ka tirgotājs ir izņēmis BitMEX ETH saīsni un pēc tam mirgo ETH cenu, lai manipulētu ar ceļu uz lielu algas dienu.

Ja jūs nezināt, visu vakardienu izpārdošanu izraisīja tirgus manipulācijas.

Tirgus dempings 15 000 ETH apmērā nelikvīdajā Bitstamp biržā izraisīja Bitmex un no turienes pārējo tirgu pārdošanu ar infekcijas palīdzību.. pic.twitter.com/Czn7tbRbgn

– HuntingSsland – “ETH ir programmējama nauda” (@IslandHunting) 2019. gada 15. jūlijs

Citi natūrā apgalvoja, ka apgalvojumi par manipulācijām balstījās uz spekulācijām un ka nekas neliecināja, ka zibspuldze bija kas cits kā tikai liels ETH pārdošana. Kā viens Redditor rakstīja vietnē r / ethtrader pēc tam:

“Šķiet, ka šī bija reāla tirdzniecība, nevis” manipulācijas “[…] Nepopulārs viedoklis: tā ir laba lieta. Vienīgais veids, kā uzlabot likviditāti, ir stimulēt tirgus veidotājus pievienoties tirgiem. Šādas Flash avārijas ir milzīgas peļņas iespējas gudriem tirgus veidotājiem. Tas ir sāpīgs process, taču šāda veida lietas veido dziļumu tirgū. ”

Protams, neviens precīzi nezinās, kas notika, ja netiks veikta precīzāka analīze vai atbildīgā persona (vai personas) nāks klajā un nesniegs kontekstu.

Fallout: riska grupas CDP pēkšņi tiek likvidēti

Tā kā Ethereum DeFi iespējas turpina pieaugt, kreditēšanas projekti, piemēram, MakerDAO un Compound, kur lietotāji nodrošina ēteru CDP viedajos līgumos, lai piesaistītu aizdevumus dolāra piesaistītajā Dai stablecoin, ir kļuvuši populārāki..

Bet tāpat kā lielākajai daļai kriptoekonomikas, arī CDP ir raksturīgs riska faktors: tos var automātiski likvidēt, ja ETH cena nokrītas zem to attiecīgajām likvidācijas cenām.

Ņemot to vērā, svētdien pārsteidzoši tika likvidēti desmitiem riska CDP, jo ētera cena samazinājās ātrāk un tālāk, nekā tas parasti notiek tik īsā laikā.

Viens projekts, InstaDApp, izmantoja šūpoles, lai izceltu savu jauno Bridge pakalpojumu, kas ļauj aizņēmējiem apmainīt CDP uz priekšu un atpakaļ starp MakerDAO un Compound, piem. lai iegūtu labāku procentu likmi – vai svētdienas gadījumā – labāku likvidācijas likmi.

ETH avarē. Likvidēti +120 CDP. Ja vēl neesat to izdarījis, jums vajadzētu:

&# 128184; Importējiet savu CDP uz https://t.co/R0OMkpiik1

&# 127753; Pārvietoties uz Compound pa tiltu: https://t.co/rG9aiM0rd4

✅ zema procentu likme (15,2%)

✅ zems likvidācijas līmenis (75%)

✅ zems sods (5%)

Saglabājiet savas parāda pozīcijas.

– Sowmay Jain (@sowmay_jain) 2019. gada 15. jūlijs

Aktivitātes uzplaiksnījums InstaDApp dienā par 100 procentiem palielināja USD vērtību, kas bloķēta tā sauktajā “autonomās bankas portālā”, vēsta DeFi tracker vietne defipulse.com.

Attēls, izmantojot defipulse.com

ETH laiza savas brūces

Manipulācija vai nē, bet svētdienas izpārdošana, šķiet, bija akūta, jo ētera cena bija konsolidējusies ap 230 USD, jo Bitcoin (BTC) līdz pirmdienas beigām flirtēja ar 11 000 USD..

Pēdējo trīs mēnešu laikā ETH joprojām ir palielinājies par 37 procentiem, taču nedēļas nogales monētas dēļ monēta pašlaik ir samazinājusies par 27 procentiem. Tas, kas notiks tālāk, vienmēr ir neaptverams, tomēr pēdējā zibspuldze var beigties ar kritienu tirgū, kas nesen ir kļuvis vērsts pret bullish.