Ķīna izmanto ICO, lai izvairītos no ASV ieguldījumu ierobežojumiem?

Ķīna

Saskaņā ar neseno Forbes raksts, vairākas Ķīnas ieguldījumu firmas, iespējams, meklē ICO tirgu kā veidu, kā apiet Trampa administrācijas ieviesto ieguldījumu blokādi. Tomēr raksta autors, šķiet, ir palaidis garām galveno argumentu par pamatojumu, kāpēc Ķīnai ir aizliegts ieguldīt tehnoloģijās. Tomēr, vai ICO var izrādīties ienesīgāka vai tiešāka metode, kā piekļūt ASV tehnoloģiju sektoram kā ieguldījumam?

Ķīnas ICO

Galvenais jautājums

Amerikas Savienotās Valstis un tās tehnoloģiju uzņēmumi ir atbildīgi par neskaitāmu daudzu miljardu dolāru patentu un tehnoloģiju jauninājumu radīšanu katru gadu. Lielākā daļa pasaules ietekmīgāko tehnoloģiju uzņēmumu atrodas ASV vai no ASV. Daži to piemēri varētu būt nozares smagie svari, piemēram, Microsoft, Google, Apple un tā tālāk.

Nozīmīgs iemesls, kāpēc šie uzņēmumi tiek tik augstu novērtēti, ir viņu plašā patentu un intelektuālo īpašību klāsts, ko viņi var izmantot. Ja kāds spētu vienkārši dublēt tādu meklētājprogrammu kā Google.com, izgriežot un ielīmējot kādu kodu, tas varētu būtiski ietekmēt Google biznesu. Tāpēc tādas tehnoloģijas kā Google meklētājprogrammas meklētājprogrammu loģika ir ļoti aizsargātas ne tikai ar likumu, bet arī pašu kodu.

Pēc Reuters, Trampa administrācija neplāno pilnībā aizliegt visus ieguldījumus, kas nāk no Ķīnas, un noteikumi attieksies uz jebkuru valsti, kas mēģina iegādāties sensitīvas tehnoloģijas.

Piespiedu tehnoloģiju nodošana

Prezidenta Trampa administrācija rīkojas, lai novērstu Ķīnas negodīgo tirdzniecības praksi, tostarp piespiedu ASV tehnoloģiju nodošanu un ASV intelektuālā īpašuma zādzību. Kas jums jāzina: https://t.co/X1oQ2zGsQh

– Baltais nams (@WhiteHouse) 2018. gada 6. aprīlis

Viltīgākais gadījums, kas, runājot par Ķīnu, ir kļuvis visuresošs, ir tas, ko sauc par piespiedu tehnoloģiju nodošanu.

Vienkārši sakot, tas notiek apmēram šādi. Tehnoloģiju uzņēmumam ir produkts, un viņi vēlas piekļūt Ķīnas tirgum. Tas ir tāpēc, ka Ķīnā ir milzīgs iedzīvotāju skaits un vēl lielāks procents nekā lielākajā daļā aktīvo interneta lietotāju valstu. Tas nozīmē, ka tirgus ir gatavs attīstībai un ir ārkārtīgi ienesīgs. Bet, lai piekļūtu ļoti aizsargātajam un lielā mērā iekšējam Ķīnas internetam, jāspēlē kopā ar valdības noteikumiem.

Praksē tas parasti noved pie tā, ka ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumam tiek prasīts nodibināt partnerību ar vietējo uzņēmumu. Bieži vien šiem uzņēmumiem ir ļoti cieša saikne ar Ķīnas valdību vai tie pat var būt tieši valstij piederoši uzņēmumi.

Visbeidzot, vietējais Ķīnas uzņēmums parasti pieprasīs ārvalstu uzņēmumam nodot visu savu kodu un intelektuālos īpašumus, lai piekļūtu Ķīnas tirgum.

Tālāk sekos kaut kas, iespējams, piemērots spiegu romānam. Kods tiek nokopēts, ārvalstu konkurents tiek bloķēts Ķīnas internetā, jo it kā neievēro kādu neskaidru likumu, un pēc tam tiek izveidota ārzemju uzņēmuma vietējā versija kā kopija un sistēma turpina darboties.

Iepriekš minētajā Reuters rakstā ir bijušas daudzas sūdzības par to, ka Ķīna ir negodīgi ieguvusi Amerikas intelektuālo īpašumu, izmantojot kopuzņēmuma prasības, negodīgu licencēšanu un ASV tehnoloģiju uzņēmumu stratēģiskas iegādes.

Furthur, saskaņā ar Business Insider, Trampa administrācija, iespējams, veic pasākumus, lai pretotos Ražots Ķīnā 2025. gadā plāns.

USTR rakstīja:

“Ārvalstu tehnoloģiju iegāde, izmantojot dažādus līdzekļus, joprojām ir galvenā uzmanība“ Ražots Ķīnā 2025 ”, jo Ķīna joprojām turpina panākt daudzās jomās, kurām prioritāte ir attīstība.”

ICO ir ceļš ap blokādi?

Šāda veida uzvedības rezultātā Trampa administrācija sāk ierobežot vai liegt Ķīnas uzņēmumiem ieguldīt vai iegādāties vairākos dažāda veida amerikāņu tehnoloģiju uzņēmumos.

Lai gan Forbes raksts ir rakstīts dīvainā veidā, tas liek domāt, ka, iespējams, ICO tirgus vai tuvākajā nākotnē simbolizēta vērtspapīru sistēma varētu būt veids, kā Ķīnas uzņēmumi joprojām var ieguldīt ASV tehnoloģiju uzņēmumos.

Lasiet arī: Vai ICO žetoni un kriptovalūtas ir “vērtspapīri”?

Nenotiks

Diemžēl dažiem tas vienkārši nevar notikt esošajā tiesiskajā regulējumā.

Ideja uzņēmumu marķēt par vērtspapīru žetoniem, nevis atbrīvot akcijas, jau ir plaši apspriesta un apsvērta. Secinājums ir tāds, ka, lai tas notiktu, blokķēdes aktīvi, kas atspoguļotu vērtspapīrus, nevarētu būt vienkārši Ethereum ERC-20 žetoni, piemēram,.

Tā vietā tiem vajadzētu būt pilnīgi jauna veida digitālajiem aktīviem, kuriem būtu iebūvēta viedo līgumu aizsardzība, lai tos varētu turēt tikai iepriekš apstiprināti konti. Piemēram, individuālam ieguldītājam būtu jāizveido konts, kuru pēc tam pārbaudīja, izmantojot KYC procesu, izmantojot kaut kādu licencētu ID procesoru. Tas jaunajā kontā radītu viedu līgumu, kas konta īpašniekam ļautu pirkt, tirgot vai turēt vērtspapīru aktīvus, kas ir saderīgi ar konta tipu..

Piemēram, ja ASV pilsonis izveido šādu kontu un tiek pārbaudīts kā ASV pilsonis, tas nozīmē, ka viņi var turēt visus simboliskos vērtspapīrus, kas ir piemēroti ASV pilsonim. Viņus varētu arī pārbaudīt kā akreditētus. Tomēr šāds konts nevarētu turēt Honkongā emitētus vērtspapīrus vai vērtspapīrus no valsts, uz kuru attiecas ierobežojumi, piemēram, Venecuēla vai Ziemeļkoreja.

Lai gan no tehniskā viedokļa nekas netraucē uzņēmumam atbrīvot to, kas būtu drošības marķējums publiskā tīklā, piemēram, Ethereum, izmantojot ERC-20 standartu, kuram nebūtu šādu ierobežojumu, viņi to darītu ārpus likuma robežām. Nodibinātam uzņēmumam, piemēram, lielam tehnoloģiju uzņēmumam, tā būtu milzīga kļūda un kaut kas tāds, par ko viņi nekad pat nedomātu iesaistīties. Tā vietā viņiem būtu jāizmanto jauna veida žetoni, kurus varētu ierobežot un kuri ir izsekojami.

Polymath ir piemērs tam, kā šī tehnoloģija varētu darboties.

Outlook nav skaidra

Prezidenta Trampa administrācija rīkojas, lai novērstu Ķīnas negodīgo tirdzniecības praksi, tostarp piespiedu ASV tehnoloģiju nodošanu un ASV intelektuālā īpašuma zādzību. Kas jums jāzina: https://t.co/X1oQ2zGsQh

– Baltais nams (@WhiteHouse) 2018. gada 6. aprīlis

Tātad, analizējot situāciju un to, kas jau ir izveidots, mēs varam teikt ar diezgan lielu pārliecību, ka tokenizētu vērtspapīru izmantošana nevienai valstij nebūtu veids, kā apiet ieguldījumu likumus. Vēl jo vairāk, vienkārša uzņēmuma tokenizētu vērtspapīru īpašumtiesības nedos jums tiesības pasūtīt tehnoloģiju pārvedumus, ja vien kādam varbūt nepiederēs 51% uzņēmuma, un tādā gadījumā uzņēmums viņiem piederēs tieši.

Atkal, tas būtu vienkārši neiespējami, jo ASV regulatori nekādā veidā neļauj ieguldītājiem no ārvalstīm, kas nav atklāti uzņemti, bez iepriekšēja apstiprinājuma vienkārši pārņemt vietējo uzņēmumu, vēl jo vairāk svarīgu vai jutīgu tehnoloģiju uzņēmumu..

Tātad, lai gan marķēti vērtspapīri izrādīsies interesanta pārmaiņa ieguldījumu paradigmā, ir maz ticams, ka tie lielā mērā ļaus naidīgi pārņemt ārvalstis un valdības, kuras jau tagad rūpīgi seko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me