Lāču tirgus beidzas redzeslokā? Blockchain joprojām ir spēcīgs rīks

Lāču tirgus

Bitcoin un kriptonauda turpina cilvēkus šķelt ātrāk nekā politiskais klimats. Šķiet, ka katram šaubniekam un neticīgajam ir kāds, kurš stāv aiz kriptogrāfijas kā pasaules glābējs.

Vakar mēs apspriedām daudzos zaudējumus, kurus kriptogrāfijas investori ir izraisījuši pēdējo vairāku mēnešu laikā. Piemēram, Bitcoin pagājušā gada decembrī sasniedza gandrīz USD 20 000, bet kopš tā laika tas ir ritējis lejup. Arī citi kriptogrāfijas veidi, piemēram, Litecoin un Ethereum, ir sekojuši šim piemēram, zaudējot simtiem vai pat tūkstošiem no decembra pīķa cenām.

Lāču tirgus

Tie, kas jaunajā gadā izvēlējās ieguldīt kriptovalūtā, galu galā piedzīvoja finanšu krīzes, no kurām vēl nav atkopušās. Piemēram, Tonijs Jū ir 26 gadus vecs finanšu analītiķis, kurš dzīvo Losandželosā. 2018. gada sākumā viņš ieguldīja vairāk nekā 100 000 USD no viņa personīgos uzkrājumus dažādos žetonus un kriptovalūtas riskus, taču viņa ieguldījumi kopš tā laika ir samazinājušies par vairāk nekā 70 procentiem, un šie 100 000 USD ir samazinājušies līdz aptuveni 30 000 USD. Milzīgs trieciens, ja tāds kādreiz būtu bijis …

Tonijs Jū

Tonijs Jū, pagājušā gada rudenī ieguldīja vairāk nekā 100 000 ASV dolāru no saviem uzkrājumiem, viņa akciju vērtība samazinājās gandrīz par 70 procentiem. Attēls no NYTimes

Bet atšķirībā no citiem, kas kļuvuši par “kriptogrāfijas slazdu” upuriem, Yoo tas nav ārkārtīgi noraizējies. Kaut arī viņa viedoklis par pašām monētām ir atšķirīgs, viņš ir ļoti pārliecināts par blokķēdi – monētu pamatā esošo tehnoloģiju – un ir pārliecināts, ka blokķēdes piedāvātie ieguvumi novedīs mūsu finanšu infrastruktūru jaunākā un lielākā augstumā.

“Aiz šī jaunā tehnoloģiju un inovāciju viļņa slēpjas vēl tik daudz, ka esmu pārliecināts, ka savlaicīgi pārņems mūsu sabiedrību,” viņš komentē.

Blockchain ir spēcīgs rīks

Tas, kas viņu personīgi aizrauj, ir veids, kā blokķēde var izgriezt vidusmēra cilvēku – padarot lielāko daļu banku un tradicionālo iestāžu par spēkā neesošām – un tuvināt pasaules iedzīvotājus pilnīgai kontrolei pār savu personīgo banku. Ne dārgākas maksas, ne vairāk korupcijas – tikai jūs un jūsu nauda.

Turklāt gan Bitcoin, gan kriptovalūtas kopienas ir noslogotas ar cilvēkiem, kas pazīstami kā “hodlers” vai drīzāk personas, kas atsakās pārdot savus atlicināt un turēt pie monētām neatkarīgi no pašreizējiem apstākļiem. Kripto tirgus varētu gulēt atkritumu tvertnē, un tomēr doma par vienas monētas pārdošanu robežotos ar svētbrīdi..

Valdībām jāredz patiesība

Lielākā daļa hodleru uzskata, ka mītiņš vienmēr ir iespējams, un viņi nevēlas, lai viņus atstātu putekļos, ja kriptogrāfija kādreiz nolemj ceļot uz ziemeļiem. Šāda mītiņa iemesli mēdz atšķirties, lai gan bieži sastopams ir tas, ka gan attīstīto, gan trešās pasaules valstu valdības drīz atzīs blokķēdes spējas un priekšrocības un ieviesīs to savās pašreizējās sistēmās. Ja tas notiks, tiek uzskatīts, ka platformas, kas atrodas aiz kriptogrāfijas, iet galvenajā virzienā.

Dominiks Rehse – Vācijas Eiropas Ekonomikas pētījumu centra (ZEW) blokķēdes speciālists – skaidro:

“Valdībām jābūt uzmanīgām, lai nepalaistu garām šo svarīgo jauninājumu, kas patiešām virza lielas ekonomiskās darbības jomas.”

Vai stabilās monētas ir atbilde?

Tomēr viņš arī komentēja, ka stabilāku monētu pievienošana kriptovalūtas telpai lielā mērā varētu palīdzēt to leģitimizēt. Viņš saka, ka, lai kriptonauda kļūtu par galveno, cilvēkiem tai vairāk jāuzticas. Tas ietver kriptogrāfijas atbrīvošanu no tā nepastāvības, un vienīgais veids, kā to izdarīt, ir ieviest stabilākus marķierus:

“Tāpat kā valstis ar augstu inflāciju bieži cīnās nestabilu valūtu dēļ, tas pats attiecas arī uz kriptovalūtām. Lai tie kļūtu par vispārpieņemtu maksājuma veidu, tiem jābūt stabiliem. ”

Kas ir Stablecoins?

Lasīt: Kas ir Stablecoins? Kriptovalūtas nepastāvības polarizējošais risinājums

Daži domā citādi

Bet ne visi tam piekrīt. Obi Nwosu – kriptogrāfijas apmaiņas kolektīva Coinfloor dibinātājs un izpilddirektors – saka, ka pašlaik stabilas monētas, nepieciešama centrāla organizācija atbalstu un pārvaldību, kas galu galā ir pretrunā ar kriptovalūtu primārajiem principiem. Viņš saka, ka kriptogrāfijas ideja bija nodot finansiālu spēku to lietotāju rokās, un ka centrālās iestādes novietošana vidū neļauj tam notikt.

Viņš komentē:

“Mēs domājam, ka, lai gan stabilas monētas varētu būt populāras īstermiņā, decentralizēta valūta, kas ir stabila un kurai nav centrālas organizācijas, ilgtermiņā būs drošāka.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me