Kristīne Lagarde un Ripple izpilddirektore piekrīt: naudas nākotne izskatās citāda

Naudas nākotne

Šķiet, ka vienprātība pieaug gan izveidotajā finanšu aprindās, gan visaugstākajā kriptogrāfijas attīstības līmenī. Pagājušajā mēnesī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarde, teica runu Singapūrā tas var nonākt vēsturē kā mirklis, kad 20. gadsimta eksperiments ar fiat valūtu nomira.

Lai būtu pārliecināts, lielas pārmaiņas nenotiks vienā naktī. Savā runā Lagardes kundze izklāstīja, kāpēc mūsdienu monetārā sistēma neturpināsies daudz ilgāk. Viņa arī izvirzīja lielāku jautājumu, kas ir banku būtība, un pašu naudu.

Naudas nākotne

Centralizētās uzticības nāve

Ir viegli aizmirst, ka šodien monetārā sistēma tikai 1971. gadā, un toreizējā prezidenta Niksona atteikums piegādāt zeltu, kuru bija paredzēts pārstāvēt katram ASV dolāram. Francija lūdza metālu, un Niksons atteicās.

Pirms tam nauda bija metāls. Vai nu zelts, vai sudrabs (dažos gadījumos varš).

Kā Singapūra norādīja Kristīne Lagarda,

“Kad tirdzniecība bija vietēja, centrēta ap pilsētas laukumu, ar naudu žetonu veidā – metāla monētām – pietika. Un tas bija efektīvi. ”

Lagardes kundze atsaucas uz pasauli, kas ir tālu no tās, kurā mēs šodien dzīvojam. Tagad nauda ir skaitlis, kas glabājas bankas datorā, un nekas vairāk. Ir nedaudz ironiski, ka izveidotā banku sistēma ir tik kritiski noskaņota pret digitālajām valūtām, jo ​​pasaule tās izmanto jau gadu desmitiem.

Šobrīd notiekošajām izmaiņām nav nekāda sakara ar naudas raksturu, un viss ir saistīts ar to, kam uzticēts to emitēt.

Nav domstarpību par pamatiem

Nesenajā tvītā Ripple izpilddirektors Breds Garlinghauzs to paziņoja,

“@Lagarde ir pilnīgi pareizs: pati nauda IR mainīga. Digitālie aktīvi ne tikai palīdz atrisināt finansiālās iekļaušanas problēmu, bet arī ļoti reālu globālās norēķinu sistēmas problēmu – ir tikai jēga, ka centrālās bankas atbalstīsies. ”

.@Lagarde ir pilnīgi pareizi: Nauda pati par sevi mainās. Digitālie aktīvi ne tikai palīdz atrisināt finansiālās iekļaušanas problēmu, bet arī ļoti reālu globālās norēķinu sistēmas problēmu – ir tikai jēga, ka centrālās bankas atbalstīsies. https://t.co/aFKwrF6Vf9

– Breds Garlinghauzs (@bgarlinghouse) 2018. gada 14. decembris

Ripple ir nedaudz unikāls kriptogrāfijas pasaulē. Atšķirībā no daudzām platformām, kas strādā, lai apietu izveidoto infrastruktūru, Ripple sadarbojas ar dažām lielākajām bankām pasaulē. Viņi ir saspringti arī ar R3 (atkal), kas savā biedru skaitā pieskaita tādas megabankas kā Bank of America, Merrill Lynch, Citigroup, Wells Fargo, BBVA, HSBC, Barclays un UBS..

Ripple pozīcija aptver plaisu starp izveidoto finanšu sistēmu un kriptogrāfijas pasauli, kur konta atvēršana aizņem minūtes, un maksājumus visā pasaulē var veikt dažu sekunžu laikā (dažām platformām).

Kristīnes Lagardes vārdiem sakot: “Pūš jauns vējš, digitalizācijas vējš. Šajā jaunajā pasaulē mēs tiekamies jebkurā vietā un laikā. Pilsētas laukums ir atgriezies – faktiski mūsu viedtālruņos. Mēs uzreiz apmaināmies ar informāciju, pakalpojumiem, pat emocijzīmēm … vienaudžiem, vienādiem. ”

Lieki galējībās

Pēc uzstāšanās, uzdodot vairākus pašapkalpošanās retoriskus jautājumus, Kristīne Lagarda to nometa uz kabeļiem: “Es uzskatu, ka mums vajadzētu apsvērt iespēju emitēt digitālo valūtu. Valstij var būt nozīme naudas piegādē digitālajai ekonomikai. ”

Tiešām? Valstij var būt “loma”?

Valsts desmitiem gadsimtu kontrolē naudas raksturu, un šobrīd šo “lomu” apdraud tehnoloģija, kas novērš cilvēku vajadzību uzticēties bankām un valdībām. Tas nav jautājums par monetāro teoriju, kas atstāj vietu valdībām vai bankām, tas ir eksistenciāls drauds to pastāvēšanai.

Fiat valūta

Lasīt: Fiat valūtas problēmas

Šobrīd masas joprojām labprāt izmanto fiat valūtu, ko atbalsta tikai centrālās bankas čaulas spēle. Kamēr šī uzticība saglabājas, kriptogrāfijas pieņemšana var atpalikt no kriptogrāfijas buļļu cerībām.

Ja fiat valūta mums kaut ko ir iemācījusi, tad nauda no nekā vienmēr nonāk atpakaļ tur, kur tā nākusi. Kad tas notiks ar četrām galvenajām pasaules valūtām (USD / EUR / JPY / GBP), sabiedrības viedoklis par kriptogrāfijām, iespējams, radikāli mainīsies.