JP Morgan uztur sūknēšanas blokķēdi: kriptonauda var būt eksistenciāls drauds
Izveidotajai finanšu sistēmai ir niansētas attiecības ar blokķēdi un kriptogrāfiju. Nesen JP Morgan piezīmē tika apgalvots, ka blokķēdes tehnoloģija dažus gadus bija prom no plaši izplatītas finanšu pieejas, kas var būt vēl viens konservatīvs novērtējums par to, cik ātri blokķēde iekļūst lielākajos tirgos.
JP Morgan bija daudz mazāk laipns pret kriptovalūtām, kuras viņi uzskata par nesācējs kad runa ir par ietaupīšanas un maksāšanas līdzekļiem. Pēc bankas domām, visticamāk, kriptotehnikas neveiksmīgi darbosies pat tad, ja ir liela finanšu krīze. JP Morgan saka: “Pat ārkārtējos gadījumos, piemēram, recesijas vai finanšu krīzes apstākļos, darījumiem, ieguldījumiem un riska ierobežošanai ir vairāk likvīdu un mazāk sarežģītu instrumentu.”
Neskatoties uz to, kas, šķiet, ir nedaudz novirzīts uz kriptogrāfiju, šobrīd nav tādu blokķēdes projektu trūkuma, kas sāk izmēģināt testus. JP Morgana kredītam viņi atzina, ka blokķēde, visticamāk, piesaistīs tirdzniecības finanses, kas vairāk vai mazāk norāda acīmredzamo.
JP Morgan var uzskatīt blokķēdi un kriptogrāfiju par draudu
Kas patiesībā ir JP Morgans?
Kā viena no lielākajām bankām pasaulē (top 10), kā arī tirdzniecības banka, kurai ir pieeja gandrīz visiem finanšu tirgiem uz zemes, viņi zaudē milzīgu naudas summu, ja viņu biznesā tiek iegrieztas uz blockchain balstītas sistēmas..
Iemesls, kāpēc blokķēde to varēja izdarīt, ir vienkāršs; lielās bankas būtībā ir tikai grūstoši skaitļi. Megabankas faktiski neko neražo (bez azartspēļu padomiem turīgajiem), tā vietā tās darbojas kā slavētas (un augsti apmaksātas) mijieskaita iestādes, lai iegūtu informāciju.
Blokķēde varētu aizstāt esošo finanšu sistēmu
Nesenais gabals no Venture Beat var ienirt tajā, kā var nenovērtēt blockchain reālo spēju iedragāt esošās sistēmas.
Interesanta domu gājiens apgalvo, ka interneta tehnoloģiju kaudzē protokoli radīja vērtību, bet lietojumprogrammas varēja gūt peļņu no šiem protokoliem. HTML bija milzīgs lēciens komunikācijā, taču tādi uzņēmumi kā Facebook un Google patiešām bija tie, kas nopelnīja visu jauno tehnoloģiju naudu.
Ideju sauc par “tauku protokolu tēzi”, un tā apgalvo, ka veids, kā darbojas blokķēdes protokoli, uztver lielāko daļu vērtības, tādējādi tie ir “tauki”.
Sākotnējā 2016. gada tauku protokolu tēze: “Protokola tirgus ierobežojums vienmēr pieaug ātrāk nekā virs tā izveidoto lietojumprogrammu kopējā vērtība, jo lietojumprogrammu slāņa panākumi veicina turpmākas spekulācijas protokola slānī.”
Pieņemt vai pazust
Risku, ko blokķēde rada izveidotajām finanšu struktūrām, ir viegli saprast, ja mēs skatāmies uz tādu uzņēmējdarbības modeli kā JP Morgan’s. Internets ļāva uzņēmumiem, piemēram, JP Morgan, uzsprāgt savu efektivitāti augstāk, aizstājot arhaiskas sistēmas, piemēram, fizisko pastu un faksus, ar pilnībā elektronisku saziņu, taču tīrais ieguvums patērētājiem bija minimāls.
Cilvēkiem ir jātiek galā ar naudas centra bankām un jāizmanto fiat valūta, tāpēc viņi joprojām ir iestrēguši, izmantojot sistēmu, kas nav atvērta reālai konkurencei. Blockchain ir potenciāls to visu mainīt.
Izmantojot blokķēdi, cilvēki vispār var atteikties no bankas lietošanas. Arī tas ne vienmēr ir atkarīgs no darba pierādīšanas sistēmas. Peer-to-peer apmaiņa var atvieglot tirdzniecību ar blokķēdē balstītām žetoniem par daudz zemākām izmaksām nekā izveidotā banku sistēma, lai gan tas var nebūt 100% apmierinošs hardcore kriptogrāfijas libertāri.
Killer Catch-22
Patiesā banku problēma ir tā, ka galu galā tās ir publiski tirgoti uzņēmumi. Jebkurš uzņēmums ir atbildīgs par savu akcionāru maksimālu atdevi, kas nozīmē visefektīvākās pieejamās tehnoloģijas izmantošanu, lai samazinātu izmaksas.
Līdz šim tas ir pierādīts tādās izmēģinājuma bloku ķēdes programmās kā tā, kuru Standard Chartered tikko izmantoja, lai nokārtotu darījumu ar garbanzo pupiņām starp Indijas pircēju un Austrālijas pārdevēju. Tomēr ar katru veiksmīgu blokķēdes izmantošanas gadījumu iemesli, kāpēc to pieņemt plašākā mērogā, kļūs spēcīgāki.
Galu galā būs redzamas tādas fiat valūtas, kādas tās ir: monopols, kas kavē sociālo efektivitāti. Kad tas notiks, globālajām bankām, piemēram, JP Morgan, būs jāpielāgojas pasaulei, kurā datu sajaukšana vairs nav vairāku miljardu dolāru bizness.