Ethereum Istanbul jaunināšana notiek tiešsaistē: kāpēc tas ir svarīgi?

Ethereum

Sestdien Ethereum izstrādātāji ieviesa jaunāko programmatūras iterāciju “Istanbul”.

Šis bloku ķēdes jauninājums, kas ir darbojies mēnešiem ilgi, nes vairākus uzlabojumus tīklā un ķēdi paver vienu lielu soli tuvāk Serenity ieviešanai, kas Ethereum konsensa mehānismu mainīs no darba pierādīšanas uz likmes pierādījumu, tādējādi uzlabojot darījumu izmaksas, darījumu ātrumu, tīkla enerģijas izmantošanu un daudz ko citu.

Ethereum

Šeit ir vairāk informācijas par Stambulu un to, kā jauninājums var nekavējoties palīdzēt Ethereum.

Kas ir Ethereum Istanbul?

Kas tad ir Stambula?

Tā ir cieta dakša, kas īsteno sešus Ethereum uzlabošanas priekšlikumus (EIP), kuri tika izvēlēti no vairāk nekā 30 kandidātu kopas.

Šeit ir saraksts ar EIP un īss kopsavilkums par viņu darbību, saskaņā ar Ethereum Cat Herders.

  • EIP 1679: EIP, kurā uzskaitītas protokola izmaiņas, kas iekļautas Stambulā. Tas ir viss.
  • EIP-2200: Šis EIP maina datu glabāšanas izmaksu aprēķināšanu Ethereum virtuālajā mašīnā, kā arī nodrošinās viedajiem līgumiem iespēju izpildīt vairāk funkciju.
  • EIP-1884: Šis EIP maina dažu EVM opkodu darījumu izmaksas, “lai novērstu surogātpasta uzbrukumus, kā arī lai labāk sabalansētu aprēķinu daudzumu katrā blokā”.
  • EIP-2028: Šis EIP ļauj nulles zināšanu SNARKs un STARKs tehnoloģijas lētāk izmantot Ethereum bloku ķēdē, samazinot izmaksas par datu izsaukšanu izejās.
  • EIP-1344: Šis EIP “pievieno iespēju līgumiem sekot līdzi Ethereum ķēdei, kurā viņi atrodas”.
  • EIP-1108: Šis EIP padara nulles zināšanu SNARK par lētāku, ļaujot lētākai mērogošanai un privātuma tehnoloģijām.
  • EIP-152: “Pievieno iespēju pārbaudīt Equihash PoW ethereum līguma ietvaros. Tas ļaus veikt pārsūtīšanas un atomu apmaiņas darījumus starp Zcash un Ethereum. ”

Saskaņā ar Ethernodes teikto, šobrīd Stambulu vada 96% no visiem Ethereum klientiem, savukārt daži klaiņotāji ir lēnām atjauninājuši savus pilnos mezglus. Lai gan 4% šobrīd rada zināmus riskus, lielākā daļa ieguves rūpniecības kopumu, infrastruktūras un biržu, kas nodarbojas ar Ethereum, ir apstiprinājušas, ka tās ir modernizētas uz Stambulu.

Coinbase, Binance, Kraken, Sparkpool un Ethermine, nosaucot dažus uzņēmumus, ir uzlabojuši.

Ethereum Mainnet ir veiksmīgi jaunināts. Mēs esam atkārtoti iespējojuši sūtīšanu / saņemšanu no / uz Coinbase un Coinbase Pro ETH un visiem ERC20 aktīviem. Paldies par pacietību.

– Coinbase (@coinbase) 2019. gada 8. decembris

Stambulas nozīme

Daudziem mūsu lasītājiem tas var izklausīties kā tehniska mumbo-jumbo, taču Circle izpilddirektors Džeremijs Allaire nesen uzsvēra jaunināšanas nozīmi zemāk redzamais tvīts, kurā viņš rakstīja:

“Ar Ethereum Istanbul cieto dakšu tagad ir pieejami nulles zināšanu apkopojumi, kas ļaus Ethereum 2. slāņa mērogošanai atbalstīt 3000tps (lielāku par Visa), vienlaikus saglabājot decentralizāciju un privātumu. Tas ir liels ETH balstītu stablecoīnu, piemēram, USD monētas (USDC), laimests. ”

Izmantojot Ethereum Istanbul HF, ZK apkopojumi tagad ir iespējami un ļaus Ethereum 2. slāņa mērogošanu atbalstīt uz augšu par 3000tps (lielāku par Visa), vienlaikus saglabājot decentralizāciju un privātumu. Tas ir liels ETH balstītu stablecoīnu ieguvums #usdc https://t.co/pVBnIN0Jgo

– Džeremijs Allaire (@jerallaire) 2019. gada 9. decembris

Patiešām, kā jau minēts iepriekš, Stambulas jauninājums ļauj Ethereum labāk ieviest nulles zināšanu tehnoloģijas. Tehnoloģija, uz kuru Allaire atsaucās, publicējot iepriekšējo tvītu, ir Matter Labs’s ZK Sync, kas ir paredzēts kā “neuzticams Ethereum mērogošanas un privātuma risinājums, kas balstīts uz ZK apkopojumu, uzsverot lielisku lietotāju un izstrādātāju pieredzi”.

ZK Sync, ja tā tiktu veiksmīgi palaista, tiek plānota kā sistēma, kas ļaus Ethereum redzēt “VISA mēroga [līmeņa] caurlaides spēju tūkstošiem darījumu sekundē, vienlaikus saglabājot līdzekļus tikpat drošus kā pamatā esošajos L1 kontos un saglabājot augstu cenzūras pretestības pakāpi. ”

Ar spēju veikt tūkstošiem gandrīz tūlītēju un lētu darījumu sekundē (kas ir ne mazāk privāti) darījumus, Ethereum izstrādātāji varētu sākt veidot lietojumprogrammas, kas ir līdzīgas, ja ne labākas nekā viņu reālās pasaules kolēģiem, radot iespējamu pieņemšanas vilni.

Stambula arī ievieš citus uzlabojumus, kas tika minēti iepriekš, lai gan tas, šķiet, ir gandrīz labs ieguvums, kas varētu dramatiski uzlabot Ethereum lietotāju dzīvi, un tas var noderēt, lai uzlabotu tīkla un tā lietojumprogrammu ieviešanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me