Binance izpilddirektors reaģē uz Buterin’s Fiery Jab Centralized Exchanges

Binance Vitalik Buterin

Nesenā intervija kopā ar Jonu Evansu TechCrunch sesijās: Blockchain, Ethereum līdzautors Vitaliks Buterins izteica piezīmi, kas satricināja kriptogrāfijas pasauli. Konkrēti viņš teica, ka viņš cer, ka visas centralizētās apmaiņas “cik vien iespējams sadedzinās ellē”. Binance izpilddirektors Čangpens Žao, labāk pazīstams kā “cz”, atbildēja uz komentāru savā Twitter kontā.

Binance Vitalik Buterin

Buterīns vs. Centralizētās biržas

Tas liek uzdot jautājumu, kas Vitalik Buterin ir pret centralizēto apmaiņu?

Vispārīgi runājot, galvenie argumenti kopumā pret centralizēto apmaiņu ir tādi, ka tie ievieš vienu neveiksmes punktu un vieglu mērķi hakeriem sekot, un ka viņi darbojas kā vārtsargi, lemjot par projektiem, kurus iekļaut sarakstā un kurus ignorēt..

Šī situācija pēdējos mēnešos ir tikai pasliktinājusies, jo lielām biržām, piemēram, Binance, ir vajadzīgas masīvas sākotnējās kotēšanas maksas. Daži ziņojumi liecina, ka iekļaušana Binance projektā var izmaksāt vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru. Saskaņā ar TechCrunch teikto, maksa par iekļaušanu sarakstā var būt pat 10 līdz 15 miljoni ASV dolāru.

Ar tik straujām kotēšanas cenām tas nozīmē, ka tikai ārkārtīgi piesātinātām un augsta līmeņa ICO kādreiz ir izredzes iekļūt nozīmīgā biržā. Projektus, kuriem nav ICO, varētu atstāt tumsā, jo tiem nebūs nepieciešamo sākuma līdzekļu, lai iekļūtu sarakstā.

Izskatās, ka tieši šis vārtsarga aspekts visvairāk traucē Buterin. Kriptovalūtas ir domājams, ka tas ir demokratizējošs spēks, kas ļauj ikvienam sākt novatorisku projektu bez nepieciešamības pēc centrālās iestādes piekrišanas to darīt. Tāpēc ikviens var izveidot marķieri vai Dapp Ethereum bez Ethereum fonda apstiprinājuma.

Binance izpilddirektors: Esiet jauks, lūdzu

Dažas reizes saņēmu jautājumu: “Vitālika ellē sadedzina”.

Nevēlēsim citiem to darīt "dedzināt ellē". Būsim ar lielāku sirdi un novērtēsim to, ka esam daļa no ekosistēmas … pic.twitter.com/4QYGKus0Gk

– CZ Binance (@cz_binance) 2018. gada 10. jūlijs

Pēc daudzu pamudinājumu Binance izpilddirektors Čangpens Žao savā Twitter kontā izlaida vienmērīgu atbildi uz Buterina apgalvojumiem. Pēc viņa teiktā, mums nevajadzētu “novēlēt citiem” degt ellē “”, un mums visiem vajadzētu būt “ar lielāku sirdi”.

Viņa galvenais arguments bija apmēram tāds. Ja nebūtu centralizētas biržas, “visām monētām būs daudz mazāka likviditāte”, un pati nozare būtu mazāka un attīstītāja lēnāka. Viņš arī otrajā sadaļā piebilda, ka, viņaprāt, “Decentralizācija ir līdzeklis, nevis mērķis.” un ka “nav absolūtas decentralizācijas”, jo projektiem joprojām ir galvenās komandas.

Viņš noslēdza savus komentārus, sakot, ka viņš ir “viss par blokķēdi / decentralizāciju / brīvību”, bet ka viņš “nevēlētos“ sadedzināties ellē ”nevienam vai neko”.

Kāds ir labākais risinājums?

Neveiksmīgā patiesība ir tāda, ka gan Buterinam, gan Dhao ir derīgi punkti. Tomēr ir grūti aizstāvēt maksu par 10 miljoniem dolāru, kā arī par iekļaušanu sarakstā par neko nedarīšanu. Ir apšaubāmi, vai ERC-20 marķiera pievienošanai Binance ir nepieciešams vairāk nekā pāris stundu cilvēka spēks, un tas nav daudz vairāk, nekā pievienot kriptonauda, ​​kas ir dakša kaut kam, kas jau tiek atbalstīts, piemēram, Bitcoin vai Dash.

Šajā pašā ziņā arī decentralizētās apmaiņas nav bez trūkumiem.

Ar Ethereum darbināta decentralizēta apmaiņa jaunajiem lietotājiem var būt apgrūtinoša un aicinoša. Katrai darbībai, kas veikta decentralizētā biržā, ir jāmaksā gāzes maksa neatkarīgi no tā, vai tā ir pasūtījuma veikšana vai pasūtījuma atcelšana. Bet decentralizētas biržas priekšrocība ir tā, ka viņiem nekad nav vajadzīgas maksas par iekļaušanu sarakstā, un visus lielos vai mazos Ethereum aktīvus var tirgot brīdī, kad tie tiek izveidoti. Viņiem ir arī būtiska imunitāte pret centrālā konta uzlaušanu.

Gaidiet kaut ko labāku

Varbūt nākotnē par standartu kļūs atomu mijmaiņas biržas, kurām nav nepieciešams starpnieks un bez gāzes maksas, kā arī vairāku dažādu blokķēdes veidu un ne tikai Ethereum atbalsts..

Bet līdz šīs dienas atnākšanai (ja tā kādreiz notiks) mums joprojām ir vajadzīgi risinājumi, lai nodrošinātu likviditāti. Iespējams, ka šodien atbilde ir tāda, ka mums, tirgotājiem, nevajadzētu izvēlēties sevi centralizēt biržās, kurās tiek iekasētas lielas iekļaušanas maksas, bet vienlaikus meklēt iespējas, kas ir demokrātiskākas un lietotājam draudzīgākas, līdz parādās kaut kas labāks.