Attieksme mainās, kad Ķīnas komunistiskā partija izdod Blockchain Primer

Ķīna Blockchain Primer

Izskatās, ka Ķīnas nostāja attiecībā uz blokķēdi ir parādījusies pilnā lokā. Tā kā kriptogrāfijas cenas pagājušajā gadā strauji pieauga, Ķīnas valsts pārvaldītā mediju mašīna pilnā sparā vērsās pret visu, kas saistīts ar kriptogrāfiju. Blockchain bija viņu hitlistā, bet tagad šķiet, ka Ķīnas komunistiskā partija 100% atpaliek no Ķīnas vadītajām blockchain attīstības programmām.

Ķīnas izdevniecība People’s Daily šonedēļ izlaida grāmatu ar nosaukumu, “Blockchain – ceļvedis ierēdņiem”. Grāmata ir pamats tam, kas ir blokķēde, un ko tā varētu nozīmēt tehnoloģiju attīstībai daudzās jomās. The People’s Daily paziņoja, ka grāmatas mērķis ir palīdzēt Ķīnas valdības amatpersonām uzzināt par blokķēdi, taču zemteksts ir pilnīgi skaidrs; Ķīna spēlē panākumu telpā, kurā viņi varēja dominēt tieši.

Ķīna Blockchain Primer

Cilvēku dienas vadītājs Ye Zhenzhen rakstīja Blockchain – rokasgrāmata ierēdņiem:

“Lielākā bloka ķēdes ietekme ir tās darbības mehānismā…, kura mērķis ir panākt vienprātību kā veidu, kā pārvaldīt kopienu. Tas mums piedāvā pavisam jaunu leņķi, lai domātu un atrisinātu dažādas problēmas. ”

Tas ir interesants paziņojums no viena no lielākajiem oficiālās Ķīnas politikas ruporiem. Ķīna būtībā ir vienas partijas valsts, kas īsteno savu varu ar totalitāriem līdzekļiem un daudz nepieļaus sabiedrības domstarpības. DLT Ķīnas pilsoņi jau ir izmantojuši, lai atklātu korupciju un bīstamu praksi, ko Ķīnas valdība ir mēģinājusi noslēpt. Tā kā blokķēdes tehnoloģija kļūst arvien populārāka, šīs funkcijas kļūs vieglāk izmantojamas.

Ķīnai var nebūt izvēles

Daudzos aspektos Honkonga ir anahronisms. Pārstāvniecības demokrātija, kas pārdzīvoja nodošanu Ķīnai, ir pilnīgi pretēja augšēji lejup centrāli kontrolētam politiskajam modelim, ko izmanto Ķīnas Komunistiskā partija. Nesenā lietussargu revolūcija ir pierādījums pieaugošajām sāpēm, kuras piedzīvo Ķīna, mēģinot integrēt globālo finanšu centru politiskajā sistēmā, kas ir ievērojami mainījusies kopš Mao un kultūras revolūcijas laikiem..

Šodien Ķīna mēģina izplatīt savu ekonomisko sasniedzamību no viena Eirāzijas gala uz otru, un jaunās tehnoloģijas jau uzņemas vadošo lomu Belt and Road iniciatīvā. Honkongas Monetārā pārvalde (HKMA) nesen paziņoja, ka sadarbosies ar dažām lielākajām bankām pasaulē, lai tiešsaistē panāktu uz blokķēdes bāzes veidotu tirdzniecības finanšu sistēmu. Viņu izmantoto platformu izstrādāja grupa Ping An, un tā jau darbojas Ķīnas kontinentālajā daļā.

HKMA

Lasīt: Honkongas HKMA strādā ar Ping An, lai izveidotu Blockchain tirdzniecības finanšu platformu

Priekšrocības, ko Ping-An platforma rada gandrīz visiem piegādes ķēdē, ir būtiskas. Ne tikai lielākajām bankām tiek piešķirts daudz augstāks pārraudzības līmenis, bet mazāki uzņēmumi var piekļūt tirdzniecības finansējumam. Patiesais Ķīnas komunistiskās partijas jautājums ir tāds, ka blokķēde pēc savas būtības ir izturīga pret cenzūru, un, tiklīdz ir izveidots ieraksts, gandrīz neiespējami to “nosegt”.

Galvenās tirdzniecības un pārredzamības priekšrocības

Pagājušā mēneša beigās tas atklājās Ķīnas interneta cenzori izslēdza ziņas par acīmredzami nedrošām vakcīnām. Kamēr ķīniešu cenzori varēja atbrīvoties no jebkādām toksisko vakcīnu pieminēšanas parastajām tīmekļa un ziņojumapmaiņas platformām, inteliģents kriptogrāfijas lietotājs nosūtīja 47 centu pārskaitījumu ar visu tam pievienoto ziņu sižetu. Cenzori nevarēja atbrīvoties no stāsta, un tagad to var apskatīt ikviens, kurš zina, kā lietot kriptogrāfiju.

Nav pārsteidzoši, ka lielākie Ķīnas uzņēmumi, piemēram, Alibaba, izskata blokķēdi, lai nodrošinātu aprites ķēdes ierakstus. Ķīnas piegādes ķēdes ir ļoti neaizsargātas pret viltošanu. Augstas klases pārtikas produkti, piemēram, Austrālijas liellopu gaļa, parasti tiek aizstāti ar zemākas kvalitātes liellopu gaļu, un patērētājiem paliek produkts, par kuru neviens neko daudz nezina. Blockchain izsekošanas platformas to visu var mainīt, taču ar to radīto caurspīdīgumu nāk nespēja valstij iejaukties un pārrakstīt realitāti.

Ņemot vērā to, cik ātri tiek veidotas blokķēdes platformas, var būt, ka Ķīnas komunistiskā partija nav nolēmusi pieņemt blokķēdi, viņiem vienkārši nebija citas izvēles. Pretošanās blokķēdes attīstībai, iespējams, atstās klaiņotājus to žēlastībā, kuri padara blokķēdi par prioritāti. Pašlaik Ķīnas komunistiskā partija joprojām ir aizliegusi kriptogrāfijas, taču tāpat kā viņu attieksme pret blokķēdi, tā var mainīties jebkurā laikā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me