Paslaptinga „Bytecoin“ istorija: anoniminiai įkūrėjai ir šešėlinis pagrindas

Paslaptinga „Bytecoin“ istorija

„Bytecoin“ turi reikiamą kriptovaliutos istoriją, kuri didžiuojasi privatumu ir anoniminiais sandoriais. Jis pradėjo savo gyvenimą 2012 m., O ne 2014 m., Kaip kūrėjai iš pradžių ir apgaulingai tvirtino, kaip pirmąją kriptovaliutą, pagrįstą dabar visur esančiu „CryptoNote“ programos sluoksniu. Visiškai nepriklausomas nuo panašiai pavadinto „Bitcoin“, „Bytecoin“ siekė grąžinti kriptovaliutą į savo kriptines šaknis, suteikdamas vartotojams tikrai anoniminę bendraamžių valiutą..

Šiais laikais „Bytecoin“ galima rasti daugelyje pagrindinių biržų. Tačiau šios proto ir privatumo monetos priešistorėje yra visos pramonės mikrokosmas. Todėl tai gali suteikti įžvalgų, kokia kryptimi kriptovaliuta pasisuks ateityje.

Paslaptinga „Bytecoin“ istorija

„Bytecoin“ priešistorė

Norėdami kalbėti apie „Bytecoin“ kilmę, pirmiausia turime kalbėti apie žymiai garsesnio ir turtingesnio pusbrolio Bitcoin ištakas. Baltojoje knygoje, kurią 2008 m. Parašė vis dar nežinomas subjektas Satoshi Nakamoto, Bitcoin yra išdėstytas kaip populistinė alternatyva tradicinei sistemai, kai naudojami patikimi trečiosios šalys, pvz., Bankai, norėdami perkelti pinigus iš vieno žmogaus į kitą. Iš tiesų, šis naujas „Bitcoin“ buvo sukurtas kaip grynai bendraamžių sistema, išvengianti patikimų trečiųjų šalių taisyklių, tiesiogiai įrašytų į kodą. Teoriškai bent jau Bitcoiną galima anonimiškai perkelti iš vieno asmens į kitą, apie tai žinant tik blokų grandinei ir dalyvaujantiems žmonėms.

Tai užburia vaizdus, ​​kaip cypherpunks prekiauja revoliucinėmis paslaptimis ir kuria neohipiškas bendruomenes, kurias sieja meilė ir ramybė bei daug daug laidų.

Realybė buvo kiek kitokia. „Bitcoin“ originalus didžiulio naudojimo atvejis buvo „Silk Road“ internetinės juodosios rinkos valiuta. Čia „Bitcoin“ būtų galima anonimiškai prekiauti – bent jau teoriškai – dėl narkotikų, ginklų ir kitų neteisėtų bilietų.

Galutinė Šilko kelio (ir jo įpėdinių) nesėkmė ir JAV vyriausybės konfiskuotas milijonai dolerių Bitcoin atskleidė, kad tariamai nesekiamas Bitcoinas nebuvo toks jau atsekamas. Šiek tiek užmigus, buvo galima susieti Bitcoin adresus ir mokėjimus su internetinėmis tapatybėmis. Tą internetinę tapatybę būtų galima susieti su tikrais žmonėmis, esančiais už ekrano, o tai galėtų sukelti areštus ir konfiskavimą.

Įveskite „CryptoNote“

„CryptoNote“ buvo bandymas spręsti šias privatumo monetas per „Bitcoin“. 2013 m Baltas „CryptoNote“ popierius aiškiai lygino save su „Bitcoin“, prisistatydama kaip privatumo palaikymo alternatyva, nes ji naudojo kelis parašus, o ne paprastesnę „Bitcoin“ knygos knygą.

Esant dideliam sudėtingo kodavimo kiekiui, problema kyla dėl Bitcoin susietų adresų. „CryptoNote“ tiesiogiai išsprendžia šią problemą.

„Klasikiniai„ Bitcoin “adresai, kai tik jie bus paskelbti, tampa vienareikšmiais gaunamų mokėjimų identifikatoriais, susiedami juos ir susiedami su gavėjo pseudonimais. Jei kas nors nori gauti „nesusietą“ operaciją, jis turėtų perduoti savo adresą siuntėjui privačiu kanalu. Jei jis nori gauti skirtingas operacijas, kurių neįmanoma įrodyti priklausančio tam pačiam savininkui, jis turėtų sugeneruoti visus skirtingus adresus ir niekada jų nepublikuoti savo pseudonimu “.

„CryptoNote“ kūrėjai paaiškino.

„Mes siūlome sprendimą, leidžiantį vartotojui paskelbti vieną adresą ir gauti besąlyginius nesusijusius mokėjimus. Kiekvienos „CryptoNote“ išvesties paskirtis (pagal numatytuosius nustatymus) yra viešasis raktas, gaunamas iš gavėjo adreso ir atsitiktinių siuntėjo duomenų. Pagrindinis pranašumas prieš „Bitcoin“ yra tas, kad kiekvienas paskirties raktas pagal numatytuosius nustatymus yra unikalus (nebent siuntėjas naudoja tuos pačius duomenis kiekvienai savo operacijai tam pačiam gavėjui). Taigi nėra tokios problemos kaip „adreso pakartotinis naudojimas“ pagal dizainą, ir nė vienas stebėtojas negali nustatyti, ar operacijos buvo siunčiamos konkrečiu adresu, arba susieti du adresus “.

„Bytecoin“ gimimas

„Bytecoin“ buvo pirmoji kriptovaliuta, priėmusi „CryptoNote“ standartą, iškart pristatydama save kaip privatumą palaikančią „Bitcoin“ alternatyvą.

Ankstyvasis „Bytecoin“ kūrėjas Harry Ullmanas interviu pasakojo CCN – atlikta el. Paštu, žinoma, siekiant išsaugoti jo privatumą – kad „Bitcoin“ algoritmas buvo pritaikytas naudojant „CryptoNote“ kaip pagrindą kuriant „CryptoNight“. Galutinis tikslas buvo visiškai nesusieti sandoriai.

“[” Bitcoin “] blokų grandinė yra visiems prieinama knyga, dėl kurios bet kuris mokėjimas yra atsekamas ir susietas”, – sakė Ullmanas. „Tačiau mes manome, kad finansinis privatumas yra svarbi elektroninių pinigų ypatybė. Jūsų operacijų istorija neturėtų būti prieinama tretiesiems asmenims, nesvarbu, ar tai būtų vyriausybė, ar rinkodaros specialistai. Norėdami išspręsti šią problemą, „Bytecoin“ patobulino originalų kriptovaliutos dizainą. Pirmieji pristatėme žiedinį parašą ir vienkartinius asmeninius raktus. “

Tikrasis „Bytecoin“ gimimas

Čia viskas klijuojasi. Privatumo monetų bendruomenėje nesutariama, kada tiksliai buvo sukurtas „Bytecoin“, kas ir kas bei kokie buvo galutiniai kūrėjų tikslai. Tai apsunkina pats „Bytecoin“ kaip į privatumą nukreiptos monetos pobūdis.

2014 m „Reddit“ siūlas, Konkuruojančios privatumo monetos „Monero“ kūrėjas, Riccardo Spagni, naudodamas rankeną „fluffyponyza“ išdėstė iki šiol vykusių diskusijų akcentus.

Tariamai „Bytecoin“ blokų grandinė prasidėjo 2012 m., Per tą laiką buvo iškasama daugiau nei 80 procentų monetos – 151 milijardas iš 184 milijardų galimų monetų.

Kaip tai įmanoma, atsižvelgiant į tai, kad „CryptoNote“ baltoji knyga buvo paskelbta tik 2013 m. Spalio mėn?

„Bytecoin Reddit“ siūlas

Yra kelios galimybės …

„Bytecoin“ blokų grandinė galėjo būti suklastota, arba „CryptoNote“ kūrėjai galėjo slapta suformuoti „Bytecoin“, iš anksto ją išminuoti, o po to atidaryti atviro kodo technologiją likusiam pasauliui su didžiuliu startu 2014 m..

„Per tuos dvejus metus„ blockchain “nebuvo viešai stebimas ar stebimas“, – rašė fluffyponyza. “Mes neturime pagrindo manyti, kad tai tiesa, ir net jei tai buvo tiesa, tai vis tiek reiškia, kad ~ 151 milijardas iš 184 milijardų BCN (82%) buvo išgautas prieš jį viešai paleidžiant.”

Kūrėjas pridūrė, kad kyla daugiau klausimų, kas tiksliai ką, kada ir kodėl parašė.

„Jei BCN tinklas būtų pradėtas kurti lapkričio mėnesį (2013 m.), Niekas jo nekvestionuotų. Atvirkščiai, iš visko suprantama, kad asmuo (-iai), esantis (-i) už „CryptoNote“ dokumento, parašė pradinį kodą ir atidavė jį „Bytecoin“ kūrėjui (-ams), kuris (-ai) kartu su juo bėgo, suklastojo „blockchain“ (trivialus) ir kovo mėnesį viešai išleido, kai buvo baigtas „blockchain“ klastojimas “.

fluffyponyza pasakė.

„BCN kasybos kodas, siunčiamas tyčia suluošintas, turbūt kaip būdas padaryti suklastotą„ blockchain “teisėtą. Ne tik keista ar kriptografo, kuris nežino, kaip optimizuoti, parašytas, bet ir tyčia suluošintas dėl lėtos kasybos … Ar per dvejus metus niekas nerūpėjo optimizuoti maišos kodo, net nepagerindamas laiko, kurį reikia atsisiųsti ir patikrinti „blockchain“ nuo nulio? Manau, kad tai mažai tikėtina “.

„Bytecoin“, šiandien ir rytoj

Nuo 2019 m. Vasario mėn. „Bytecoin“ kaina už monetą siekia 0,000586 USD, o bendra rinkos riba yra šiek tiek daugiau nei 107 milijonai USD. Garsiausias jos konkurentas „Monero“ kainuoja 43,74 USD, o rinkos viršutinė riba siekia beveik 733 milijonus USD.

Tai pasakoja istoriją ir stebina ne apie šiek tiek šešėlinę „Bytecoin“ praeitį ar pastarąjį Monero dominavimą. Joje aprašoma rinka, kurioje monetos, kuriomis siekiama pervesti pinigus, anonimiškai komanduoja sumas, matuojamas milijonais ir net milijardais dolerių. Ar ginčijamasi dėl „Bytecoin“ nusipelno, lieka atviras klausimas. Tačiau akivaizdu, kad privatumo monetos iškirto reikšmingą nišą kriptografiniame pasaulyje, o jų įtaka ir toliau augs.

Nuorodos

  1. „Bitcoin“: „Peer-to-Peer“ elektroninių pinigų sistema, Bitcoin.org
  2. https://www.coindesk.com/bitcoin-milestones-silk-road-goes-dark-bitcoin-survives-its-biggest-markets-demise/
  3. https://cryptonote.org/whitepaper.pdf
  4. https://www.ccn.com/interview-harry-ullman-bytecoin/
  5. https://np.reddit.com/r/Monero/comments/26we1g/why_monero_and_not_bytecoin/
  6. https://coinmarketcap.com/currencies/bytecoin-bcn/
  7. https://coinmarketcap.com/currencies/monero/