Nejlepší software pro těžbu bitcoinů: Hloubkový pohled na nejlepší volby
Bitcoin je nejznámější kryptoměna a také nejstarší, v raných dobách bylo zcela možné ho těžit pomocí domácího počítače a bylo mnoho prvních uživatelů bitcoinů, kteří jej těžili pomocí jednoduchého hardwaru – dokonce bylo možné těžit pomocí CPU vašeho notebooku. Jak se obtížnost zvyšovala, věci se přesunuly k používání GPU.
V dnešní době to vůbec nestojí za to těžit na domácím počítači, budete potřebovat specializovaný těžební hardware známý jako ASIC, abyste vůbec začali soutěžit, i když možná nebudete mít zisk, pokud nemáte přístup k levné energii k napájení hladových zařízení.
Podíváme se na dostupné možnosti v našem dalším průvodci, ale nejprve musíme zjistit, jaký software je vám k dispozici.
V tomto tutoriálu probereme vše, co potřebujete vědět o softwaru, který můžete použít k zahájení těžby bitcoinů. Pokrýváme všechny hlavní možnosti spolu s částí o cloudové těžbě. Je třeba také poznamenat, že pokud se rozhodnete pro cloudovou těžbu, pravděpodobně vyděláte méně, v porovnání s nákupem hardwaru a těžbou sami, ale to má také menší počáteční náklady.
Software pro těžbu bitcoinů
Pro tuto příručku jsem zařadil populárnější a rozsáhlejší software pro těžbu bitcoinů nahoru a nejméně populární a funkčně přátelské směrem dolů.
CGMiner
CGMiner je pravděpodobně nejpopulárnějším a nejrozsáhlejším softwarem pro těžbu bitcoinů. Funguje hlavně pro FPGA a ASIC, ale stažením starší verze (pod 3.7.2) jej můžete použít i pro těžbu GPU. Byl napsán v jazyce C, aby byl rychlý a efektivní, a funguje pro všechny tři hlavní operační systémy (Windows, Linux a dokonce i Mac)..
Má spoustu funkcí, včetně konfiguračních souborů, protokolování, monitorování i přetaktování a monitorování API. Umožňuje také použít k těžbě řadu různých metod proxy.
Umožňuje také těžit pomocí bazénu, stejně jako sólo těžit. Podporuje také většinu bitcoinových ASIC těžařů.
Pokročilejší oblastí softwaru je jeho ovládání na hardwaru. Umožňuje vám změnit řadu nastavení v ASIC nebo FPGA stroji, jako jsou napětí a další funkce.
Co se mi na tomto softwaru líbí, jsou příkazy specifické pro váš těžební stroj. Například pro nastavení bitmainového napětí S2 nebo S3 je příkazem – bitmain-voltage.
Existuje mnoho dalších funkcí pro jemné doladění pomocí ASIC a FPGA. Přečtěte si soubor readme na githubu, protože pravděpodobně existuje více než 10 stránek s informacemi o tom, jak používat tento těžařský software. Soubor readme také obsahuje často kladené otázky ke konci.
BFGMiner
BFGMiner je vidličkou CGmineru a přidává některé jedinečné a pokročilé funkce. Hlavním rozdílem mezi těmito horníky je skutečnost, že BFGMiner používá novější getblocktemplate oproti starší šabloně sítě.
Jedná se v podstatě o decentralizační změnu, protože dříve byly bloky vytvářeny fondem a nyní jsou vytvářeny horníkem. Více se o nich dočtete na bitcoinová wiki a rozhodnout, který z nich byste raději použili.
Miner také přidává možnost stáhnout samostatné grafické uživatelské rozhraní, které funguje pouze s tímto konkrétním softwarem pro těžbu.
CCMiner
Kryli jsme CCMiner několikrát pro různé články. CCMiner je určitě jeden z mých oblíbených NVIDIA GPU těžební software. Jedním z důvodů je to, že v současné době se jedná o tři různé vidlice CCMiner a mám pocit, že to přináší velkou konkurenci, stejně jako kontrolu pokroku a kódu, aby se vytvořil velmi efektivní a na funkce bohatý těžební software.
CCMiner se aktivně vyvíjí již asi 6 let a v dřívějších dobách bitcoinů přechází pod jménem cudaminer, takže software v odvětví těžby bitcoinů již nějakou dobu důvěřuje..
Je také úžasné, jak se software aktivně držel a v některých případech je nejrychlejším horníkem pro některé konkrétní mince, které můžete těžit. Další věc, která se mi na CCMinerovi líbí, je skutečnost, že dokáže vytěžit téměř každý typ algoritmu těžby kryptoměny.
Je to v podstatě jednorázový miner pro každého, kdo má grafickou kartu NVIDIA, protože podporuje také operační systémy Windows a Linux.
GUIMiner
GUIMiner je grafické rozhraní pro těžbu bitcoinů a poskytuje pohodlný způsob ovládání bitcoinových těžařů z grafického rozhraní. Podporuje GPU AMD i NVIDIA i těžbu CPU.
Můžete si vybrat mezi sdruženou těžbou a sólovou těžbou – software obsahuje seznam těžebních fondů, ze kterých si můžete vybrat.
Multi Miner
MultiMiner je desktopová aplikace pro těžbu a monitorování kryptoměn ve Windows, Mac OS X a Linux. MultiMiner zjednodušuje přepínání jednotlivých zařízení (GPU, ASIC, FPGA) mezi kryptoměnami, jako jsou bitcoiny a litecoiny.
MultiMiner používá základní těžební engine (BFGMiner) k detekci dostupného těžebního hardwaru a poté k zobrazení intuitivní obrazovky pro výběr mincí, které chcete těžit.
CPUMiner
CPUMiner je velmi jednoduchý software pro těžbu CPU. Co se mi na tomto softwaru líbí, je skutečnost, že je velmi jednoduchý na používání a je skvělý pro začátek učení se o těžbě obecně a těžbě bitcoinů, můžete ji použít k tomu, abyste se dozvěděli o těžbě obecně, ale neměli byste očekávat, že vyděláte nic z toho.
Funguje s Windows, Linux a Mac a můžete jej použít k těžbě bitcoinů nebo litecoinů. To byl jeden z původních bitcoinových těžebních programů a právě tam CGMiner rozdvojoval od CPU minerů.
EasyMiner
EasyMiner je open source GUI miner, který pracuje s CGMiner, minerd nebo cudaminer (nyní ccminer). Nejedná se o samostatného horníka, ale spíše o grafické uživatelské rozhraní pro jednoho z těžařů, které máte nainstalované v počítači.
Poskytuje snadno použitelné grafické uživatelské rozhraní pro kterýkoli z výše uvedených tří softwarů pro těžbu bitcoinů. Nejprve si budete muset stáhnout a nastavit jeden z výše uvedených těžebních softwarů a poté si můžete stáhnout grafické uživatelské rozhraní, aby fungovalo.
Poclbm-mod
Poclbm-mod je velmi efektivní open source python miner pro platformy openCL (AMD). Pro těžbu používá síťový protokol.
Zajímavé na tomto softwaru je skutečnost, že je dodáván s grafickým uživatelským rozhraním a sestavením CLI, takže můžete používat jakoukoli verzi, kterou používáte pohodlněji. Tento software pracuje s Windows a Linux.
Cloudová těžba
Cloudová těžba je velmi jedinečný způsob těžby bitcoinů. V zásadě si koupíte smlouvu na pevné množství hashů za sekundu a na pevnou dobu od cloudové těžební společnosti. Poté necháte společnost těžit za vás a vyplatí vám odměny obvykle jednou denně.
Cloudová těžba bitcoinů má mnoho výhod. U jednoho se nebudete muset vypořádat s komplikovaným nastavením hardwaru a softwaru pro těžbu bitcoinů. Také nebudete muset řešit zvýšené využití elektřiny, pokud používáte smlouvu o cloudové těžbě.
To by mohl být velký problém pro lidi, kteří žijí v oblastech s vysokou cenou elektřiny. Některým lidem může působit starosti také nadměrné teplo a hluk.
Existuje také spousta nevýhod. Jednou z nevýhod cloudové těžby by byla skutečnost, že nedostanete úplnou kontrolu nad hardwarem, abyste jej přetaktovali nebo se dozvěděli o procesu těžby bitcoinů.
Další velkou obavou je skutečnost, že se zdá být těžší dosáhnout vyšší ROI při cloudové těžbě, než při běžné těžbě.
Další důležitou obavou spojenou s cloudovou těžbou je skutečnost, že některé cloudové těžební weby ve skutečnosti nemají žádné těžební zařízení a nejsou ničím jiným než ponziho schématem.
Další obavou, kterou jsem si všiml, je, že nemůžete vypnout smlouvu, abych tak řekl. Tím mám na mysli to, že když si koupíte normálního horníka, máte nad ním úplnou kontrolu, protože běží ve vašem vlastním domě.
Některé stroje umožňují také přetaktování, takže můžete ze svého stroje získat ještě větší výkon a s cloudovou těžbou to nemůžete udělat. Právě teď, když je bitcoinová cena USD tak nízká, kde se dostanete do bodu, kdy v některých oblastech můžete právě teď přijít o bitcoinovou těžbu peněz kvůli nákladům na elektřinu.
Když v cloudové těžbě nakupujete fixní hashrate na pevně stanovenou dobu, takže pokud máte den, kdy jsou zisky záporné, za tento den prostě nic nedostanete. Smlouvu nemůžete takřka pozastavit, takže je to další důvod, proč je cloudová těžba trochu riskantnější.
Jejich je také skutečnost, proč vám prodávají smlouvu o cloudové těžbě? Nebylo by pro ně výhodnější nechat si těžbu hardwaru pro sebe? Odpověď zní ano, ale existuje několik důvodů, proč to dělají.
Hlavním důvodem je to, že chtějí rozšířit své podnikání a chtějí rychleji koupit více hardwaru. Mohou vám prodat smlouvu a dostat těžební peníze předem, abych tak řekl, aby mohli rozšířit své podnikání.
Je třeba si však uvědomit, že prodávají smlouvy za cenu, kde budou stále vydělávat peníze těžbou, takže je obecně výhodnější, pokud byste si hardware a těžbu bitcoinů koupili sami.
Je to také skutečnost, že cloudová těžba nemusí být tak zábavná jako těžba se skutečným hardwarem, takže pokud si myslíte, že si těžbu užijete, můžete na ni myslet také.
Pro cloudovou těžbu je důležité vybrat dobře zavedenou společnost, která existuje již několik let nebo je spojena s jinou zavedenou společností, aby se minimalizovalo vaše riziko.
Pěkný hash
NiceHash je skvělé pro nováčky, kteří chtějí ponořit prsty do těžební scény. Umožňuje komukoli používat svůj počítač k těžbě kryptoměny s jejími GPU nebo CPU. Díky snadno použitelnému softwaru a rychlému nastavení může kdokoli nastavit miner NiceHash za pár minut.
NiceHash také prodává smlouvy o cloudové těžbě za bitcoiny, ZCash a ethereum, takže si můžete jednoduše zakoupit požadované množství hash energie.
Těžba Genesis
Jednou z nejlepších cloudových těžebních společností, které jsem našel, je Genesis Mining. Mají na výběr z mnoha různých možností a velikostí smluv a jsou tu už asi 5 let.
Dokonce mají smlouvy, kde můžete rozdělit procenta své síly na různé mince současně a můžete je měnit každý den. Jsou považovány za nejlepší volbu pro cloudovou těžbu v obecné komunitě a musel bych s těmito tvrzeními souhlasit.
Těžba Genesis
Hashnest
Hashnest je společnost vlastněná společností Bitmain, která je největším výrobcem minerů ASIC.
Nabízejí také několik různých těžebních smluv, ze kterých si můžete vybrat.
Bitcoin.com
Dalším zdrojem, který můžete zkontrolovat, zda chcete cloudové těžit bitcoiny, je pool.bitcoin.com. Nabízejí smlouvy o těžbě bitcoinů a bitcoinů v hotovosti. Zdá se, že pro své smlouvy o těžbě bitcoinů mají na výběr více možností vstupní úrovně.
Závěr
Celkově existuje mnoho různých možností, pokud jde o těžbu bitcoinů.
Můžete si vybrat mezi cloudovou nebo hardwarovou těžbou. Existuje mnoho krátkodobých a dlouhodobých kontraktů na cloudovou těžbu za ceny, které by vyhovovaly široké škále rozpočtů. Pokud se rozhodnete pro hardware, jedná se o spoustu různých bitcoinových těžebních programů, z nichž každý má své vlastní jedinečné a důležité funkce.
Bez ohledu na možnosti, které si vyberete k těžbě bitcoinů, je těžba bitcoinů pro mnoho lidí příjemným dobrodružstvím a přichází s nadějí, že se vám vrátí i vaše počáteční investice!