Jak těžit bitcoiny v soukromí: Kompletní průvodce pro začátečníky

Jak těžit bitcoiny v soukromí

Bitcoin Private je dlouho očekávaná kryptoměna, která bere to nejlepší z bitcoinů, zrychluje to zhruba 4x a přidává k tomu aspekt ochrany osobních údajů Zcash (zk-SNARKS). Jedná se o první vidličku, která zahrnovala dvě různé mince, a to jak Bitcoin, tak Zclassic (vidlice Zcash).

Držitelé bitcoinů a Zclassicu dostali poměr 1: 1 BTCP. To znamená, že pokud byste měli před rozdvojením 1 BTC a 2 ZCL, dostali byste 3 BTCP. Vidlice se objevila 28. února 2018 a spuštění mainet bylo kolem 2. března 2018.

Jak těžit bitcoiny v soukromí

Zde je rychlý graf, který vytvořil tým Bitcoin Private, porovnávající BTCP s ostatními BTC vidličkami

Více informací o Bitcoin Private včetně peněženek a o tom, jak si je můžete nárokovat z vidlice, najdete v našem podrobném průvodci, který se nachází zde.

Nyní, když víme podrobnosti o Bitcoin Private, pojďme se pustit do těžby nějakého BTCP.

Několik obecných tipů na těžbu

Než tedy začneme s tímto tutoriálem, mám dva tipy, jak ze své těžařské praxe vytěžit maximum. Nejprve se ujistěte, že máte nejnovější ovladače pro své GPU. Zadruhé, většina těžebního softwaru bude označena jako virus z antivirových skenerů. Z tohoto důvodu, pokud vaše těžba na vašem běžném každodenním používání nebo herním počítači, na kterém je nainstalován antivirus, budete chtít těžební software z antiviru vyloučit. Rád bych vytvořil jednu složku a poté vložil veškerý svůj těžební software do podsložek. Poté z antiviru vyloučím složku nejvyšší úrovně, což vylučuje veškerý těžební software.

Těžařské bazény

První věc, kterou potřebujeme, je těžební fond. Můžete sólově těžit, ale výplaty mohou trvat měsíce v závislosti na tom, jak silná je vaše těžební souprava, a těžební skupiny si obvykle účtují velmi malý poplatek (1% nebo méně). Používání fondu vám umožní přijímat konzistentní výplaty několikrát denně. Soukromý tým bitcoinů má oficiální seznam většiny těžebních fondů na jejich webových stránkách.

Syn Tech http://equihash.sonofatech.com/
WFMPools https://zpool.wfmpools.com/
Blokátory mincí https://btcp.coinblockers.com
Btcprivate.pro http://btcprivate.pro/
Btcprivate.pro

(sólo)

http://solo.btcprivate.pro/
Vicious Miner http://viciousminer.com/
Miningcrypto.cash http://btcp.miningcrypto.cash/
Panda doly http://pandamines.com/

Na webu existují čtyři různé kategorie. Oficiální fond těžby provozuje tým BTCP a všechny poplatky jdou na vývoj mince. Sponzorované fondy jsou ověřeny a část svých poplatků věnují týmu BTCP. Ověřené fondy znamenají, že bazény testovaly a věděly, že platí. Neověřeno znamená, že nebyly testovány týmem BTCP.

Pro tento tutoriál použijeme http://btcprivate.pro – sponzorovaný bazén. Tento bazén jsem si vybral kvůli jejich jedinečným vlastnostem. Jejich větší fond, mají servery v USA, EU a Asii, účtují si 1% poplatky a polovinu svých poplatků věnují týmu BTCP, mají API a stránku pro kontrolu a změnu vašich nastavení horníků a oni mít vlastní hranici platby. To znamená, že můžete své platby seskupit do jedné platby denně, týdně nebo kdykoli chcete!

Nyní, když máme fond, začneme těžit.

Těžba CPU

Jsou to jen dvě možnosti těžby Equihash pomocí CPU. Jedním z nich je Minergate, ale já je nemám raději, protože vám berou velké procento vašich zisků kvůli snadno použitelnému systému, který mají. Jediným skutečným horníkem je Nicehashův nheqminer. Můžeš stáhnout předkompilované binární soubory pro Windows nebo Linux.

Nebudeme se zaměřovat na těžbu CPU, protože ve srovnání s těžbou GPU není zisková.

Těžba GPU – Nvidia

Pro těžbu GPU existuje mnoho programů pro Nvidia, ale ten, který jsem považoval za nejlepší, je CUDA miner EWBF. Horník má 2% poplatek za vývoj. Miner je kompatibilní s Windows a Linux. Oficiální stránku a odkaz ke stažení najdete na https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707546.0

Po stažení je jeho použití opravdu jednoduché.

Stačí vytvořit nový dávkový soubor (nebo soubor skriptu, pokud používáte Linux) ve složce, kde je miner, a vložit jej do dávkového souboru

horník – server těžební bazén –přístav přístav –uživatel wallet_public_key.pracovník –projít x –pec

Nahraďte „miningpool“ serverem, který chcete (eu.btcprivate.pro, us.btcprivate.pro, asia.btcprivate.pro)

Nahraďte „port“ požadovaným portem (2827 je jediná možnost)

Nahraďte „wallet_public_key“ svou adresou v peněžence. Ujistěte se, že používáte transparentní adresu, která začíná písmenem b, a nikoli stínovanou adresou, začíná písmenem z

„Pracovník“ je volitelný. Použijte, pokud máte více těžebních počítačů. Například bych mohl udělat b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.officecomputer pro jeden počítač a pak b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.gamingcomputer pro jiný počítač.

Tímto způsobem je můžete sledovat na řídicím panelu fondů.

Dvojitým kliknutím na dávkový soubor spustíte miner a měli byste vidět něco takového

Pokud je na obrázku červená šipka, znamená to, že GPU zjistil. Modrá šipka označuje teplotu a rychlost pro každý GPU i celkovou rychlost. Zelená šipka označuje využití energie pro každý GPU.

Těžba GPU – AMD

Pro těžbu GPU existuje mnoho programů pro AMD, ale ten, který jsem považoval za nejlepší, je Claymoreův ZCash miner. Miner hash 2,5% Dev poplatek, nebo 2% Dev poplatek při použití připojení SSL. Oficiální stránku a odkaz ke stažení najdete na https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0

Pokud potřebujete verzi pro Linux, získejte ji na https://github.com/nanopool/ClaymoreZECMiner/releases

Po stažení je jeho použití opravdu jednoduché.

Stačí vytvořit nový dávkový soubor (nebo soubor skriptu, pokud používáte Linux) ve složce, kde je miner, a vložit jej do dávkového souboru

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

ZecMiner64.exe -zpool miningpool: přístav -zwal wallet_public_key.worker -zpsw x -všechny bazény 1 -i 8 -asmus 1

Pokud používáte Linux, odeberte všechny příkazy setx.

Nahraďte „miningpool“ serverem, který chcete (eu.btcprivate.pro, us.btcprivate.pro, asia.btcprivate.pro)

Nahraďte „port“ požadovaným portem (2827 je jediná možnost)

Nahraďte „wallet_public_key“ svou adresou v peněžence. Ujistěte se, že používáte transparentní adresu, která začíná písmenem b, a nikoli stínovanou adresou, začíná písmenem z

„Pracovník“ je volitelný. Použijte, pokud máte více těžebních počítačů. Například bych mohl udělat b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.officecomputer a pak b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.gamingcomputer

Tímto způsobem je můžete sledovat na řídicím panelu fondů.

Pokud používáte velké GPU (1 GB paměti nebo více na GPU, skočte dolů na # 5 v sekci problémů, i když se zdá, že těžební software funguje)

Dvojitým kliknutím na dávkový soubor spustíte miner a měli byste vidět něco takového

První obrázek ukazuje, že miner by měl vyzvednout všechny GPU ve vašem systému (3 GPU Vega v mém příkladu)

Následující obrázek ukazuje teploty GPU a rychlost ventilátoru, kde je červená šipka, a rychlost GPU a celkovou rychlost, kde je modrá šipka.

Pokud nastanou problémy, můžete zkusit několik věcí.

  • Použijte -asm 0 nebo nepoužívejte příznak asm místo použití -asm 1. Poznámka pro karty Vega musíte použít -asm 1, jinak se zobrazí chyba.
  • Zkuste nepoužívat příkazy setx. U karet Vega se mi před použitím těchto možností zobrazila chyba openCL.
  • Pokud se zobrazí chyba neplatného fondu, zkuste přidat nebo odebrat příznak -allpools.
  • Pokud váš miner selže po chvíli, zkuste snížit intenzitu pomocí -i 6 místo -i 8
  • Možná nemáte dostatek virtuální paměti. Možná budete potřebovat 16 GB virtuální paměti (pro GPU Vega potřebujete více než 16 GB na GPU), abyste to mohli změnit, přejděte na Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Systém a vlevo klikněte na Pokročilé nastavení systému. Z jejich nastavení kliknutí na kartě Upřesnit. Dále klikněte na Změnit a na třetí obrazovce zrušte zaškrtnutí možnosti Automaticky spravovat, vyberte vlastní velikost a zadejte velikost (v MB) pro obě textová pole. Poté stiskněte tlačítko Nastavit a poté tlačítko OK.

Obecné řešení problémů

Jednou věcí, kterou je třeba sledovat, jsou zastaralé nebo odmítnuté akcie. Pokud uvidíte mnoho zastaralých sdílených složek, můžete zkusit server, který je vám bližší. Pokud uvidíte mnoho odmítnutých sdílení, zkuste snížit intenzitu horníka, pokud je k dispozici.

Kolik bitcoinů soukromě vydělám za den?

Obvykle byste na to přišli http://whattomine.com a používat jejich kalkulačku. Například https://whattomine.com/coins/167-zcl-equihash můžete zadat svou rychlost, spotřebu energie a náklady na elektřinu a uvidíte hrubý odhad, kolik ZCL byste za jeden den vytěžili, a kolik to je v USD.

Protože BTCP byl vydán minulý týden, zatím není k dispozici žádná kalkulačka. Můžeme však použít vzorec k určení hrubého odhadu.

block_reward / ((network_hash_rate / your_hash_rate * block_time) / (60 * 60 * 24)) * procento

Pro BTCP máme:

  • block_reward = 1,5625
  • network_hash_rate = se neustále mění. Z http://www.btcprivate.pro obrázek na domovské stránce ukázal 25,24Mol / s, takže musíme převést na sol / s, takže 24,25 * 1000 * 1000 = 24250000
  • your_hash_rate = na obrázku systému AMD ukazuje asi 1383
  • block_time = 2,5 minuty, ale je to spíše 3 minuty, takže 3 * 60 = 180 sekund
  • procento = by bylo 100%, ale musíme odečíst poplatek za software pro bazén a těžbu, takže 100- (1 + 2,5) = 96,5%

S naším příkladem bychom dostali

1,5625 / ((24250000/1383 * 180) / (60 * 60 * 24)) * 96,5% = 0,041

To znamená, že bychom měli hrubý odhad 0,041 BTCP za den.

A je to. Nyní byste měli těžit BTCP. Nezapomeňte zadat svůj veřejný klíč do řídicího panelu těžebního fondu, sledovat své statistiky a nastavit vlastní možnosti výplat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me