Ķīnas CBDC testēšana notiek: seifa lietotne ir pieejama četrās pilsētās

Ķīnas akciju tirgus

Sociālajos medijos parādījās attēli, kas it kā parāda Ķīnas ierosinātās centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) testēšanu. Šķiet, ka šie testi riņķo ap oficiālo mobilo lietotni valsts digitālās valūtas / elektronisko norēķinu (DC / EP) seifam, kas tiek izmēģināts četrās dažādās pilsētās.

Tikmēr Ķīna ir izveidojusi savu Nacionālo blokķēdes komiteju – fintech partneru un citu ieinteresēto personu konsorciju, kas vēlas strādāt, lai strauji attīstītu un ieviestu tehnoloģiju valstī..

Uzsākšana, šķiet, ir pirmais solis starp daudziem, lai aktualizētu prezidenta Sji Dzjiņpina aicinājumu jau 2019. gadā par Ķīnas kļūšanu par līderi topošajā digitālajā ekonomikā.

Notiek digitālo juaņu CBDC testēšana

Čivināšana otrdien (2020. gada 14. aprīlī) Binance izpilddirektors Lings Džans atklāja, ka seifa lietotne paredzētajai Ķīnas CBDC jau bija lejupielādējama. Pēc Džan teiktā, izmēģinājumi jau notiek četrās Ķīnas pilsētās – Sudžou, Sjongganā, Šeņdžeņā un Čendu -, kad Pekinas varas iestādes tuvojas digitālās juaņas tiešraidei.

Šķiet, ka seifa lietotnes testēšana ir pieejama lejupielādei. Sākumam izmēģinājumam būs pieejamas 4 pilsētas, tostarp Šeņdžena, Čendu, Sudžou un Siongana. Interesanti, ka Xiongan, jaunais valsts līmeņa jaunais apgabals ir viena no pirmajām taku pilsētām. #DC/ EP pic.twitter.com/960poROFIo

– Lings Džangs (@ lingzh1220) 2020. gada 14. aprīlis

Sīkāka informācija par notiekošo testēšanu vēl nav parādījusies, bet saskaņā ar komentārs sniedza riska fonda Sino Global Capital izpilddirektors Metjū Greiems, attēli, kas otrdien izplatījās sociālajos medijos, bija paredzēti Ķīnas Lauksaimniecības bankai (ABC).

Ķīna ir bijusi CBDC izveidošanas priekšgalā ar vairākiem avotiem, sakot, ka darba grupa jau ir pabeigusi visas plānotā digitālās juaņas projekta pamatfunkcijas. Neskatoties uz kavēšanos, ko izraisīja notiekošā COVID-19 pandēmija, attiecībā uz CBDC projektu ir iesniegti vairāk nekā 80 patenti. Paredzams, ka Ķīnas CBDC liela apjoma testēšana notiks vēlāk gadā.

Reaģējot uz Ķīnas progresu saistībā ar CBDC plāniem, likumdevēji Japānā ir izteikušies par savu valdību, virzoties uz priekšu ar digitālo jenu, kas ir pretrunā ar Pekinas digitālo juaņu. Šie likumdevēji arī iesaka valdībai, lai diskusijas par CBDC būtu galvenā uzmanība G7 samitā vēlāk gadā.

Ārpus Āzijas Ķīnas paātrinātie CBDC plāni arī ir izraisījuši satricinājumus visā Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs ar tādām valstīm kā Francija un Vācija, aicinot Eiropas Savienību (ES) apsvērt digitālās valūtas attīstību reģionam. Gada sākumā ASV federālo rezervju vadītāji atklāja notiekošās diskusijas par iespējamo digitālo dolāru.

Ķīna izveido spēcīgas Nacionālās blokķēdes komitejas 71 dalībnieku

Saistītā attīstībā Ķīna ir oficiāli atklājusi arī savu Nacionālo blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju standartizācijas tehnisko komiteju. Konsorcijs ir piesaistījis ekspertus no Ķīnas akadēmiskās vides, telekomunikāciju, banku un tehnoloģiju gigantiem, piemēram, Baidu un Tencent.

Ķīna Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministrijas (MIIT) ministra vietnieks Čens Džaksiongs (Chen Zhaoxiong) vada komiteju ar pieciem viceprezidentiem, starp kuriem ir valsts centrālās bankas – Ķīnas Tautas bankas (PBoC) – izpilddirektors.

Kā iepriekš ziņoja Blockonomi, Ķīnas prezidents atzīmēja, ka blokķēde valstī kļūs par “galveno” tehnoloģiju. Neskatoties uz kriptogrāfiskās tirdzniecības un sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO) novēršanu, Pekina turpina saglabāt pozitīvu attieksmi pret izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT).

Regulatori, kas izspiež saspiešanu uz stabilizēniem

Kamēr Ķīna gatavojas pārbaudīt savu CBDC, finanšu regulatori cenšas ieviest stingrākus likumus tādiem stabilizētiem kā Tether un Facebook Libra. Otrdien publicētajā ziņojumā tika parādīts, ka G20 Finanšu stabilitātes padome (FSB) pieprasa vienotu pieeju stabilizētu produktu regulēšanai, lai novērstu regulējuma arbitrāžas parādīšanos.

Neatkarīgi no FSB, Eiropas Parlaments nesen publicēja arī ziņojumu, kurā stablecoīnus identificē kā vienu no kriptovalūtu nozares pelēkajiem apgabaliem. Abos ziņojumos ir apgalvots, ka stabilie alkoholi rada ievērojamu risku globālajai monetārajai stabilitātei.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me