Kas yra patikimi pinigai? Žvilgsnis į „Bitcoin“ atsiradimą

Garsūs pinigai & amp; Bitcoin

Per visą istoriją yra daugybė pagrįstų pinigų kartojimų, pradedant Yap salų Rai akmenimis ir baigiant aukso standartu.

Vis dėlto per praėjusį šimtmetį patikimi pinigai liko nepastebimi po to, kai kreditų ekspansija gausėjo vykdant centrinės bankų dalinių atsargų politiką, kuri paskatino endeminę infliaciją.

Tvarkingi pinigai nuolat skelbiami kaip būtina klestinčios visuomenės sąlyga ir stabilus kainų mechanizmas laisvosios rinkos ekonomikoje. Austrijos mokykla ekonomikos.

Tokie žinomi skaičiai kaip FA Hayekas, Ludwigas von Misesas ir Carlas Mengeras išsamiai apibūdino „pakilimo ir žlugimo“ ekonomikos ciklų priežastis, nes išplėstinė infliacinė pinigų politika, vyraujanti vyriausybės kryptimi nuo 1930 m..

FA Hayekas netgi nuėjo taip toli, kad iš anksto apibūdino naujos rūšies valiutą, kurioje 1984 m. Nebūtų valdžios kontrolės, kaip vienintelę tikrąją priemonę vėl gauti gerų ir patikimų pinigų.

Nuo tada Bitcoin pasirodė ne tik kaip patikimi pinigai, bet galbūt egzistuoja tarp sunkiausiai sukurtų valiutų, sukurtų skaitmeniniam amžiui.

Tinkamas pinigų supratimas yra gyvybiškai svarbus norint suprasti pagrindinius Bitcoin privalumus ir kodėl jo naujumas dažnai būna sudėtingas priimti ar suprasti po ilgesnio pasaulinio dominavimo laikotarpio.

Kaip šalutinį dėmesį, jei turite galimybę skaityti „Bitcoin“ standartas pateikė Saifedeanas Ammousas, aš labai rekomenduočiau, nesvarbu, kokia jūsų kilmė, nes tai suteikia svarbų kontekstą apie patikimus pinigus ir Bitcoin vietą pinigų istorijoje.

Kas apibrėžia patikimus pinigus?

pinigų istorija daro milžinišką įtaką šiandieninei vertės sampratai ir tai, kaip civilizacijoje natūraliai atsiranda patikimi pinigai. Tokių patikimų pinigų pavyzdžiai tęsiasi senovės visuomenėse, įskaitant Japonijos Rai akmenis ir Bizantijos imperijos auksinį „Solidus“..

Nickas Szabo savo išskirtiniu kūriniu pateikia puikią senovės vertybių sistemų pradžios analizę; „Shell Out“: pinigų kilmė.

Szabo išsiaiškina, kaip pinigai vystėsi iš kolekcinių daiktų, kurių vertė buvo nedaug ir kurie turėjo sentimentalios vertės arba kurie reiškė dideles pastangas įsigyti kaip ankstyviausią pinigų kilmę.

Nicko Szabo profilis

Skaitykite: Kripto profiliai: Nickas Szabo, „Tylus kriptovaliutos pradininkas“

Pinigai atsiranda siekiant pateikti sprendimą Norų sutapimas problema, kai augančiai ekonomikai palengvinti reikalinga tarpinė vertės kaupimo priemonė, kurią galima parduoti laiku ir erdvėje.

Be to, sveiki pinigai turi išlaikyti vertę laikui bėgant, veikti kaip mainų terpė ir būti labai skaidomas, kad galėtų veikti masto.

Didžiulės nuorodos, kad norint, kad pinigai būtų sveiki, jie turi būti sunkūs, o ne lengvi. Lengvi pinigai yra tai, kas šiandien yra nacionalinės „fiat“ valiutos, nes jų pasiūla gali būti lengvai išplėsta, laikui bėgant smarkiai sumažinant jų vertę ir paverčiant jas labai neefektyvia vertės saugykla..

USD yra „lengvi pinigai“, nes federalinis rezervas gali išplėsti pinigų pasiūlą infliacijos būdu, jei vyriausybė mano esant tinkama, išplėsti kreditą valstybės išlaidoms padengti arba išgelbėti pramonę (t. Y.., pasaulinė finansų krizė 2008 m).

Priešingai, sunkūs pinigai – pavyzdžiui, aukso – turi aukštą akcijų srautas santykis, o tai reiškia, kad esamos vertės pasiūla yra žymiai didesnė ir nuolat palaiko aukštą santykį, kiek yra apyvartoje, palyginti su tuo, kiek galima įleisti į apyvartą per tam tikrą laikotarpį.

Auksas to pasiekia ne tik todėl, kad jis yra retas, bet ir dėl laiko ir pastangų, reikalingų jo gavybai, yra gilus, todėl daugiau aukso į pasaulinę aukso pasiūlą įvedama palyginti nuosekliai ir labai mažai, palyginti su jau turima bendra suma. Auksas negali būti lengvai išpūstas ir vėliau nuvertinamas.

Patikimi pinigai yra sunkūs pinigai, kurie yra labai dalijami, parduodami laike ir erdvėje ir veda į trumpalaikė pirmenybė laisvosios rinkos ekonomikos dalyvių. Dėl nedidelio laiko pasirinkimo kapitalas kaupiamas taupant, o galiausiai klesti gamyba ir technologinė pažanga.

Istoriškai auksas yra labiausiai nusistovėjęs patikimas pinigas, egzistavęs kaip vertės priemonė praktiškai kiekvienoje civilizuotoje ekonomikoje, nes romėnai vienokia ar kitokia forma.

Aukso standartas suteikia stabilų tarptautinės prekybos kainų mechanizmą, be be paliovos reikalaujančio konkuruojančio nacionalizuotų valiutų devalvavimo, kuris taip paplitęs šiandien (t. Y.., Kinija ir JAV.).

Kriptovaliuta ir auksas

Skaityti: Kripta & Auksas: dvi magiškos kulkos, leidžiančios įveikti recesijas & Fed sako Ronas Paulas

Neturėdami patikimų pinigų, žmonių santaupos, vartojimo kainos ir bendra šalies ekonominė kryptis priklauso nuo pinigų pasiūlą kontroliuojančio subjekto, kurį šiandien visur valdo vyriausybės, užgaidos..

Svarbus centrinės vyriausybės bankininkystės įspėjimas, kuris yra plačiai nepaisomas ar neteisingai suprantamas, yra tai, kad centriniai bankai ir toliau kaupia auksą. Jei jie tikėtų savo „fiat“ valiutų, kaip patikimų pinigų, verte, nereikėtų kaupti aukso, tačiau jie vis dar tai daro, o tai yra labai daug pasakanti.

Auksas taip pat nėra tobula patikimų pinigų priemonė. Nors laikui bėgant jis išlaiko vertę ir yra plačiai pripažįstamas kaip geriausia vertės saugykla, tai nėra labai dalijama ar patogu perduoti tarp šalių, jau nekalbant apie tai, kad vidutiniai žmonės ją saugiai saugo be įkalinimo paslaugų..

„Bitcoin“ pabrėžia, kad skaitmeniniame amžiuje pinigai yra patikimi, ir, nors jis dar labai jaunas, jis, be abejo, kelia įspūdį dėl naujos vertės formos, kuri yra atspari infliacijai, nepriklausanti nuo vieno subjekto kontrolės, labai dalijama ir perkeliama į beveik bet kurioje pasaulio vietoje, „Wi-Fi“ ryšys ar ne.

Kaip Bitcoin yra patikimi pinigai

Vienas geriausių būdų pažvelgti į Bitcoin yra pirmoji teisėta konkurencija su centrine bankininkyste praėjusiame amžiuje. Vyriausybės – ir niekas šiuo klausimu – negali kontroliuoti ar sunaikinti „Bitcoin“, pristatydamas konkurencijos sąvoką pramonei, kurioje dešimtmečius dominuoja Keyneso pinigų politika.

„Bitcoin“ atitinka visas prielaidas, kad būtų galima gauti patikimus pinigus, ir sukurtas skaitmeniniam interneto amžiui, dideliam perkėlimo pagerėjimui ir asmeniniam vertės suverenitetui pagerinti..

Bitcoin suma neviršija 21 milijono ir ją valdo algoritmas, kurio negalima trumpai pakeisti, kad būtų galima švirkšti daugiau Bitcoin greičiu, kuris yra didesnis nei elegantiška ir iš anksto nustatyta reikšmė, kuri yra įtraukta į protokolą, kuris maždaug kas 4 metus sumažėja perpus..

Kaip toks, Bitcoin atsargų ir srautų santykis palaipsniui didėja, o tai reiškia, kad jo atsargų ir srauto santykis galų gale pasieks didžiulį lygį, kai kasybos metu bus išleisti paskutiniai bitkoinai. Tai yra sunkių pinigų apibrėžimas.

Kas yra „Bitcoin“? Išsamus vadovas

Skaitykite: Kas yra „Bitcoin“, „Ultimate Guide“

Bitcoin taip pat yra decentralizuotas, tai reiškia, kad jam netaikomi savavališki politiniai sprendimai ar vyriausybių, trečiųjų šalių ar piktavalių veikėjų poreikiai jį sunaikinti, nes nėra vieno nesėkmės taško.

Be to, Bitcoin valdo a socialinis sutarimas sluoksnis, kuriame vartotojai nustato, kas yra „Bitcoin“, o protokolas tik įgyvendina abstrakčiai sutartas bendruomenės nuotaikos taisykles.

Skatinamasis „Bitcoin“ dizainas taip pat veda į savarankišką kalnakasių ekonomiką, kuri prisitaiko prie „Bitcoin“ sunkumų algoritmo – vienos iš labiausiai jį apibūdinančių savybių.

Bitcoin kaip vertės mainų priemonė yra beprecedentis. Niekada neegzistavo mechanizmas, leidžiantis pervesti vertingas sumas – dideles ar mažas – kitoms šalims visame pasaulyje, atsiskaitant per kelias minutes..

Be to, jei išlaikote savo privačių raktų kontrolę, turimos lėšos iškart priklauso nuo jūsų, todėl nereikia bendrauti su patikimais tarpininkais, sušvelninant bet kokius pajėgumus cenzūruoti..

Tai yra pagrindinis pranašumas, kurį „Bitcoin“ turi virš aukso, nes jis dalijamas į „satoshi“ vienetą, kurį vartotojų nuožiūra galima pervesti be laisvės atėmimo tarnybų, nutraukiant pasitikėjimą..

Privatumas taip pat turi didelę įtaką švelninant prievartos kontrolę. „Cypherpunks“ reklamavo kriptografiją kaip paskutinę teisėtą priemonę išsaugoti privatumą skaitmeniniame amžiuje, o „Bitcoin“ neribotas kriptografinių primityvų naudojimas liudija daugelio norą atlikti sandorius privačiai ir be išorinės kontrolės..

Išvada

Nors „Bitcoin“ privatumas nėra tobulas, jis nuolat tobulėja, ir bendruomenė parodė tvirtą pirmenybę nuolat gerinti savo privatumą saugančias savybes.

Bene svarbiausia, kad patikimi pinigai suteikia pagrindą asmeniniam suverenitetui, kuris pašalina poreikį pasikliauti politika, kuri daro įtaką vertybei, nepriklausančiai nuo asmenų kontrolės.

Užuot pasikliaudami centralizuotai nukreiptais ir įnoringais dizainais, „Bitcoin“ vartotojai pasilieka tai, kas yra jų pačių, yra laisvi nuo neteisėtos kitų įtakos ir priklauso tik nuo organinės laisvosios rinkos mechanikos..

Protingi pinigai vystėsi per visą istoriją. Laikyti vyriausybės išleistą „fiat“ kaip galutinę vertybės paskirtį reiškia ignoruoti dinamišką technologijų prigimtį ir žmonių norą apsaugoti pagrindinius principus, kuriais jie tvirtai tiki.