Kas yra „Bitcoin“ žaibo tinklo sargybos bokštai?

Kas yra Sargybos bokštai?

Sargybos bokštai buvo konceptualizuoti originaliame „Žaibo tinkle“ (LN) popieriaus ir nuo to laiko buvo patobulinti ir optimizuoti, nes „Bitcoin“ LN siekia išplėsti į pasaulinį P2P mokėjimų tinklą.

Sargybos bokštai iš esmės yra trečiųjų šalių ekosistema, kurią vartotojai naudojasi užsakydami išorinių grandinių sandorių, susijusių su jų žaibo kanalais, stebėseną..

Sargybos bokštai veiksmingai veikia kaip blokų grandinės „sargai“, kad nustatytų kenksmingus veikėjus ir baustų juos už kitų vartotojų kanalų apgaulę. Jie vertina, ar LN kanalo dalyvis netinkamai transliavo ankstesnę kanalo būseną, kurią būtų galima panaudoti norint susigrąžinti lėšas uždarius kanalą negaliojančia būsena.

Už savo paslaugas jie gauna mokesčius iš vartotojų ir gali būti naudojami keli pajamų gavimo būdai. Vartotojai netgi gali perduoti kanalų stebėjimą kelioms sargybos tarnyboms, jei vienas nepavyktų.

Naujausi pokyčiai, pavyzdžiui, „Neutrino“ protokole naudojamas kompaktiškas kliento pusės filtravimas, sumažina bendrą sargybinių naštą, tačiau jie atlieka lemiamą vaidmenį LN aplinkoje, ypač naudojant mastelį.

Apdairūs LN vartotojai turi kaskart patikrinti savo grandinės kanalų, koreliuojančių su grandinės veikla, būseną, o sargybos bokštai visą parą ir 7 valandas apsidraudžia nuo negaliojančių kanalų būsenų keliamos saugos rizikos..

„Bitcoin“ LN laikosi į privatumą orientuoto požiūrio, todėl labai svarbu sušvelninti sargybos bokštų galimybę susieti operacijas su konkrečiais kanalais, o kelios naujovės turi tiesioginį poveikį tinklo tinklo gebėjimui masto ir išlaikyti privatumą..

Kaip veikia Sargybos bokštai

Sargybos bokštai yra trečiosios šalys, kurios savo klientų vardu 24 valandas per parą stebi „Bitcoin“ blokų grandinę.

Jie ieško neatitikimų tarp grandininių operacijų ir kanalų uždarymo negaliojančiomis būsenomis. Kiekvienam grandinės LN kanalo mokėjimui reikalingas galiojantis įsipareigojimas, kuris sukuria dabartinę kanalo balanso būseną. Būseną bet kuri šalis gali atnaujinti kanale ir atnaujina pagal kitą kartotinį įsipareigojimą, pridedamą prie perkėlimo.

Įsipareigojimų kelias rodo kanalo balanso būseną, tačiau kita sandorio šalis gali transliuoti praeities (negaliojančias) balanso būsenas, jei iš tų valstybių gauna daugiau naudos, nes kanalo pabaigoje jos turėtų daugiau BTC. Tokie scenarijai gali kilti, jei šalis A transliuoja ankstesnę balanso būseną po įvykusio sandorio su B šalimi kanale, kuris sumažina šalies A balansą.

Dėl laiko apribojimų kanale (t. Y. HTLC) pobūdžio kanalo dalyviui reikia palaukti konkretaus laikotarpio, kol jis gali reikalauti lėšų savo piniginėje..

Tačiau tam reikia, kad vartotojai periodiškai liktų prisijungę, kad patikrintų, ar neteisinga būsena nebuvo transliuojama ir ar kita sandorio šalis neveikia piktybiškai.

Tai kelia akivaizdžių nepatogumų daugumai žmonių, kurie paprasčiausiai neturi nei laiko, nei techninės kompetencijos suvokti tokias nepalankias situacijas arba nuolat lieka internete.

Įeikite į sargybos bokštus. Sargybos bokštas visą parą stebi blokų grandinę, būdamas internete vartotojo vardu mainais už mokesčius. Todėl vartotojai gali būti tikri, kad jie nėra apgauti, kai yra neprisijungę.

Pagrindinis paprasto stebėjimo bokšto mechanizmo veikimo būdas tarp dviejų dalyvių viename mokėjimo kanale yra toks:

  • Alisa atnaujina valstybinį kanalą, išsiųsdama Bob 1 BTC savo kanale.
  • Alisa tuo pačiu metu siunčia konkretaus sandorio „užuominą“ ar „paslaptį“ sargybos bokšte, nurodydama konkretų sandorį, į kurį reikia atkreipti dėmesį neatskleidžiant operacijos turinio.
  • Sargybos bokšte išsiųstas Alisos parašas iš anksto įgalioja kanalų lėšas, kurios jai bus išsiųstos pažeidimo atveju.
  • Sargybos bokšte pateikiamos nuorodos į „užuominas“ su užrašų, kuriuos ji gauna iš savo klientų, maišos lentele ir „Bitcoin“ blokine grandine..
  • Jei sargybos bokštas nustato netinkamą valstybinę transliaciją, Bobas pažeidė kanalą, jis, naudodamasis Alice parašu, sukuria baudos operaciją ir grąžina jai kanalo lėšas..

Vėliau Alisa yra apsaugota nuo kanalo pažeidimo, nebūdama prisijungę, o sargybos bokštai negali susieti būsenos atnaujinimų su konkrečiais kanalais.

Tačiau problemos, susijusios su aukščiau pateiktu pavyzdžiu, yra gana skirtingos, jei manote, kad buvusių kanalo būsenų transliavimas ne visada atliekamas piktybiškai. Jei dėl programinės įrangos klaidos Bobas transliuoja neteisingą kanalo būseną, už kurią baudžia sargybos bokštas, jis praranda visas kanale esančias lėšas – griežtą bausmę.

Kūrėjai pasiūlė sprendimą, kaip apsisaugoti nuo tokių scenarijų eltoo. Iš esmės „eltoo“ kiekvienai kanalo būsenai sukuria dvi operacijas: atnaujinimo operaciją ir atsiskaitymo operaciją. Naudojant šią struktūrą, ankstesnių kanalų būsenų negaliojančių pasikartojimo grandinė atnaujinama į naują būseną užrakintų operacijų grandinėje.

Svarbu tai, kad sandorio šalys turi laiko atsakyti į ankstesnes valstybines transliacijas, suteikdamos jiems galimybę sušvelninti kanalo atsiskaitymą su ankstesne valstybe.

Tačiau dėl tokio modelio sandorių grandinės reikalavimas būtų transliuojamas į „Bitcoin“ blokų grandinę, o svarstomas klausimas dėl atnaujinto BIP pasiūlymo, ištaisiusio sighash_noinput problemą, įtraukimo į „Bitcoin“ protokolą pagal BIP-0118 kaip minkšta šakutė.

Sargybos bokštai vaidina svarbų vaidmenį padedant „Bitcoin LN“ mastui, nes jie veikia kaip nuolatinė gynybos linija nuo kanalų sukčiavimo. Tačiau jie susiduria su tam tikromis ekonominėmis kliūtimis, o monetizavimo metodai vis dar kuriami ir galvojami.

Ekonomika, monetizacija ir iššūkiai

Sargybos bokštai turėtų veikti kaip įmonės, nes jie išlaiko veiklos pridėtines išlaidas, yra paveikti ir suvaržyti vartotojų bazių ir naudoja pajamų gavimo modelius. Du vyraujantys stebėjimo bokštų pajamų gavimo būdai yra baudų sandorių mokesčiai arba prenumeratos paslaugos.

Sargybos bokšto paslaugos veikia pralaidumo, skaičiavimo ir vietos diske srityje. Taikydami privatumą saugantį LN diegimą, kurį naudoja „Bitcoin“, sargybos bokštai turi išsaugoti visas ankstesnes savo klientų kanalų būsenas, o tai gali lemti dideles išlaidas saugojimo vietoje.

Kai pralaidumas ir skaičiavimai gali būti keičiami didėjant sargybos bokšto vartotojų bazei, galimas iššūkis tenka kvadratiškai didėjanti augimo problema dėl vietos diske. Didelio masto sargybos bokštuose turėtų būti pakankamai išteklių, kad būtų galima saugoti milijonus ar milijardus „dėmių“ (t. Y. Valstybės duomenų). Didėjant vartotojų bazei, išsaugotų būsenų skaičius didėja kvadratiškai, dėl to verslui kyla didelių veiklos sąnaudų duomenų saugojimo forma..

Tačiau saugomų duomenų dydis yra nedidelis – dėmės yra panašios į „Tweet“ dydžio – todėl sargybos bokštai, kurie efektyviai masto ir turi pakankamai kapitalo, gali patenkinti paklausą. Taigi didelio masto sargybinių operacijos yra tikėtina ekosistemos raida. Sargybos bokšto operacijos gali išlaikyti pelną naudodamosi abonentinėmis paslaugomis, kurios iš tikrųjų leistų jų pajamoms lygiagrečiai jų paslaugų naudojimui.

Tai taip pat pateikia ilgalaikius svarstymus apie neigiamą didelių stebėjimo bokštų operacijų galią, kad būtų galima stebėti LN ir Bitcoin ekosistemas naudojant kanalų ir sandorių žemėlapius. Tarp sargybinių bokštų yra kliūtys suktas ryšys tarp privatumo ir mastelio stebėjimo bokšto ekosistemoje. Vartotojai gali sušvelninti didelių, bendradarbiaujančių sargybinių stebėjimo galimybes prisijungdami prie daugybės paslaugų, tačiau neaišku, kaip veiks sargybinių rinka ir ar tai užtikrins pakankamą apsaugą nuo įsilaužimų į privatumą..

Kitas siūlomas monetizavimo modelis yra baudos sandorių dalis, kurią stebėjimo bokštai ima kaip mokestį. Tačiau tokio modelio paskatos yra nesuderintos nes sargybos bokštai būtų skatinami daugiau pažeidimų, priešingai nei galvoja LN vartotojai, norintys kuo mažiau pažeidimų. Siūlomas alternatyvus sprendimas yra „Olympus“ serveris, kuris teikia sargybos paslaugas per saugojimo žetonus – be kitų LN piniginės priežiūros funkcijų.

Sargybos bokšto rinka dar nėra išplėtota, nes LN vis dar žengia į didesnį P2P mokėjimų tinklą, esantį virš Bitcoin. Tačiau šios srities tyrimai ir naujovės pateikia įtikinamų pasakojimų apie būsimą LN stebėjimo bokštų ekosistemą. Lieka neaišku, kiek vartotojai skirs sargybos bokštų paslaugoms naudotojų nešališkumą, tačiau jų saugumo užtikrinimas gali būti gyvybiškai svarbus nuo grėsmių neprisijungus prie kanalų – į tai atsargūs vartotojai turėtų atsižvelgti.

Galų gale, idealioje sargybos bokštų paslaugų rinkoje sudėtingi techniniai komponentai būtų nutolę nuo galutinio vartotojo, tačiau norint pasiekti norimą LN funkcijų lygį, reikia reikšmingos pažangos. „Bitcoin“ LN ir toliau snaigia vis labiau įsisavindamas vartotojus, kanalų balansą ir naujoves. Sargybos bokštai pateikia perspektyvų požiūrį į saugumo riziką, kurią kelia besikeičianti naujojo Bitcoin antrojo sluoksnio ekosistema.