Navzdory kryptografickému zásahu: bitcoin je v Číně opět trendem

Bitcoin

V roce 2019, poté, co čínský vůdce prezident Si Ťin-pching odhalil blockchain jako jednu z nejdůležitějších technologií pro zemi, čínské úřady zdvojnásobily potlačení kryptoměny, které začalo v roce 2017.

Čínská lidová banka, centrální banka národa, rychle vydala řadu varování před těmi, kdo se zabývají kryptoměnou, a tvrdila, že osoby zabývající se digitálními aktivy budou „okamžitě zlikvidovány“, a dodala, že ICO a podobné mechanismy získávání finančních prostředků zůstávají rizikovými investicemi, pokud ne podvody úplně.

Poté kryptoměnové společnosti působící v Číně začaly uzavírat operace a rozhodly se přesunout na různá místa, aby se vyhnuly kontrole čínské vlády.

Navzdory této důkladné kontrole zůstává bitcoin oblíbeným tématem diskusí mezi čínskou veřejností, což naznačuje, že o kryptoměnu stále existuje veřejný zájem, přestože většina Číňanů nemá prostředky ani správná připojení k nelegálnímu nákupu BTC.

Bitcoin začíná trendovat v Číně

Bitcoin se za posledních několik týdnů dostal do pekelné rally, která každých pár dní omezovala minulé klíčové cenové odolnosti. Tato rally je očividně tak velká, že přitahuje docela čínské publikum.

Tak jako poukázala uživatelka Twitteru Molly, Bitcoin s 10 000 USD se o víkendu stal čtvrtým nejžhavějším tématem Weibo – čínské verze Twitteru. To je šílený výkon, protože Weibo má v Číně desítky milionů uživatelů.

#bitcoin  hit $ 10k je nyní trendovým tématem Weibo, 4. nejžhavějšího tématu dneška pic.twitter.com/kW2iEDrTYT

– molly (@molllliy) 9. února 2020

Schopnost bitcoinu trendovat na Weibo byla podtržena nedávnými daty sdílenými datovým serverem kryptoměny LongHash. Oni psali že index vyhledávání Baidu pro čínskou verzi bitcoinu nedávno prudce vzrostl a „dosáhl 39 600 a za poslední měsíc dosáhl nového maxima.“

Zdá se, že tento zájem vzešel z významného papíru v Číně, který vydává zprávy o bitcoinech.

Samson Mow, hlavní strategický ředitel Blockstream, poznamenal že Securities Times China – „tradiční finanční sdělovací prostředek s masivním dosahem – včera zveřejnil článek, který nastiňuje silnou rally bitcoinů v roce 2020 a nárůst na 10 000 $, což je shodou okolností to, o čem čínští netizeni mluvili na Weibo.

Securities Times China právě zveřejnil článek o #Bitcoin letos vyskočil o 45% a dosáhl 10 000 $. Jedná se o tradiční finanční sdělovací prostředek s velkým dosahem. #Čína #Bullish &# 127769; pic.twitter.com/AJu2MOiQA8

– Samson Mow (@Excellion) 10. února 2020

Poslední vzrušení Číny z hlavní kryptoměny přichází v době, kdy se země přiblížila ke spuštění svého vlastního digitálního aktiva. 

Není jasné, jak zavedení digitální měny centrální banky čínskou vládou ovlivní přijetí bitcoinů a diskusi v zemi.

Amerika je z krypto příliš vzrušená

Nejen Čína se nadchla nedávným vývojem na krypto trhu.

Anekdoticky tento spisovatel viděl stále více zpráv hlavního proudu o bitcoinech od té doby, co se začaly shromažďovat na začátku roku. Příkladem je, že Mike Novogratz a Tom Lee, dva investoři a analytici kryptoměny, se v posledních několika týdnech objevili na mainstreamových médiích.

Toto tradiční mediální pokrytí také vyvolalo maloobchodní zájem o bitcoiny ze strany Západu.

Investor do kryptoměny Alistair Milne poznamenal, že údaje Google Trends pro termín „bitcoin halving“ v posledních několika týdnech absolutně explodovaly výše, podporovány spoustou diskusí a zájmů kolem zásadní události, která podle analytiků posune cenu BTC ještě výše.

Údaje o trendech Google pro „bitcoinové rozpínání“

&# 129323; pic.twitter.com/C9rnkArfCw

– Alistair Milne (@alistairmilne) 6. února 2020

Analytik Crypto Kea také poznamenal, že zájem o hledaný výraz „Koupit bitcoiny“ nedávno dosáhl sedmiměsíčního maxima – nejvyššího od června 2019. Přesněji řečeno, metrika dlouhodobě zasáhla „10“, přičemž maximum metriky je 100.

1 / Googling pro "Nakupujte bitcoiny" právě dosáhl 7měsíčního maxima (skóre 9). Dlouhodobý vzestupný trend je nepopiratelný. Naposledy skóre dosáhlo 10:

Listopad ’13 (býčí top),

17. května (cena za parabolický náběh),

Červen ’19 (střednědobý vrchol)

>Únor ’20 (cena za parabolický náběh?) pic.twitter.com/tkdXIEvM3Q

– CryptoKea (@CryptoKea) 20. ledna 2020

Dodal, že „dlouhodobý vzestupný trend“ této metriky, který koreluje s růstem ceny bitcoinu, je „nepopiratelný“, což ukazuje na logaritmický koridor, který potvrzuje, že v průběhu času chce stále více lidí koupit kryptoměnu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me