Kas ir diskrēti žurnāla līgumi? Bitcoin izmantošana DeFi

Bitcoin

DeFi 2020. gadā ir piesaistījis ievērojamu uzmanību simtiem projektu par Ethereum ir parādījušies blokķēžu un atvērto finanšu instrumentu krustojumā, sākot no nodrošinātajiem stabilizētiem līdz atvasināto produktu produktiem.

Kaut arī šajā brīdī viedo līgumu platformā, piemēram, Ethereum, tas ir daudz iespējams, decentralizētas finanses jēdziens tieši neizslēdz bitcoīnu no plašākas DeFi produktu ietekmes uz mantoto kriptovalūtas tīklu..

Lai gan tas nav tieši DeFi, jo tie ir hibrīdi kriptogrāfisko aktīvu un parasto finanšu struktūru sajaukšanas gadījumi, tādi uzņēmumi kā BlockFi jau piedāvā aizņemties un aizdot ar bitcoin.

Līdzīgi, blakuspiegādes (piem., RSK) var galu galā nodrošināt viedo līgumu iespējas, līdzīgas ethereum, kas var ļaut sarežģītākus finanšu produktus, kas veidoti uz bitcoin.

Tomēr ir dažas citas intriģējošas darbības, paplašinot bitcoin protokolu uz progresīvākām finanšu lietojumprogrammām, un tiek saukts viens interesants priekšlikums, kas pēdējo pāris gadu laikā ir ieguvis vilci diskrēti žurnālu līgumi.

Kāpēc izmantot Bitcoin DeFi?

Tuvošanās DeFi lietojumprogrammām bitcoin ir nedaudz nedroša. Piemēram, ievērojama vērtība uzsver pieņēmumu, ka Bitcoin vienkāršais, atņemtais dizains ir milzīga priekšrocība tā ilgtermiņa ilgtspējībai un izturībai.

Daudzi pamata Bitcoin atbalstītāji uzskata OP_RETURN funkciju par patvaļīgu datu glabāšanu kā nevajadzīgu, norādot uz iespēju noguldīt ar darījumiem nesaistītu informāciju blokķēdē kā papildu uzbrukuma stimulu atvēršanu.

Interesanti, OmniLayer, kas izmanto opcode atstarpi identifikatora lietderīgajām kravām bija stablecoin Tether sākotnējās iterācijas sastāvdaļa, pirms tā paplašinājās līdz ethereum, izmantojot ERC-20.

Un otrādi, tādi jēdzieni kā bitkoina zibens tīkls (LN) ir parādījuši pilnīgi jaunu Bitcoin telpas dizaina telpu. Izmantojot slāņveida mērogošanu, bitkoina pamata protokolā var izveidot lietojumprogrammas, kas tieši nemazina tā drošības modeli.

Tas ir pārliecinošs stāstījums, jo tas ir pavēris durvis tādu lietojumprogrammu izpētei, kurās tiek izmantoti līgumi ar jaukta laika bloķēšanu un citi gudri tehniski rīki. Rezultāti ir jau pieaugošā lietotņu izplatība (t.i., “lapps”), Kas būvēts, izmantojot LN.

Tātad, kādi tieši ir kompromisi, veidojot DeFi uz bitcoin?

Lielais ierobežojums ir DeFi lietojumprogrammu sarežģītība. RSK galu galā var izrādīties vērtīga Bitcoin ķēdes ķēde, taču federālajām piesaistes ķēdēm pēc būtības ir nepieciešama uzticība federācijai, kas pārvalda ķēdi.

Galu galā pamatā esošās tehnoloģijas uzlabojumi var vēl vairāk samazināt uzticību, taču pagaidām DeFi projektu variācijas veids, kas redzams ethereum, nav iespējams tieši Bitcoin protokolā, bez zināmiem kompromisiem par uzticēšanos – piemēram, ar blakusķēdi.

No otras puses, Bitcoin drošības modelis, piemēram, tā sociāli konservatīvā pieeja izmaiņām un balonēšanas hash likme, padariet to par ideālu līdzekli pret cenzūru izturīgām finansēm.

Tāpat Bitcoin fiksētā monetārā politika un visaugstākā likviditāte starp visiem kriptogrāfijas aktīviem padara to vēl par dziļu gadījumu izpēti par DeFi ilgtermiņa sekām, jo ​​pamatā ir pārliecība par tā vietējo vērtību un paredzamo piedāvājumu..

Izlaižot dažus no aizraujošākajiem projektiem, kas strādā pie tādām idejām kā decentralizēti mijmaiņas darījumi un citi finanšu instrumenti ar bitcoin, koncentrēsimies uz LN pamata mehānikas ekstrapolēšanu uz DeFi – īpaši ar diskrētiem žurnālu līgumiem..

Kas ir diskrēti žurnāla līgumi?

Sākotnēji ierosināja TADDEUS Dryja no MIT Digital Currency Initiative, un, starp citu, LN oriģinālā raksta līdzautors, diskrēti žurnālu līgumi ir metode, kā samazināt uzticību datu iegūšanai no ārējiem avotiem uz blokķēdi – tautā tos dēvē par orākuliem.

Augstā līmenī diskrēti žurnāllīgumi neļauj Turingā pabeigt viedos līgumus par bitcoin. Drīzāk tie ir atkarīgi no Schnorr parakstu izmantošanas, lai maskētu norunātās līguma detaļas no Oracle, faktiski radot situāciju, kad starp trim procesa pusēm ir iespējama izmaksa par publiski zināmiem datiem (t.i., numuru)..

Tiešās priekšrocības ir labāks privātums un elastīgāki viedie līgumi bez uzticēšanās kompromisiem blakusketē.

  • Piemēram, un DeFi kontekstā Alise un Bobs var savstarpēji atvērt nākotnes līgumu, kas spekulē par Bitcoin nākotnes cenu noteiktā datumā. Izmantojot multi-sig izejas jaudu, informāciju par viņu līgumu var maskēt no blokķēdes, un līgums satur gan Alises, gan Boba saistītos līdzekļus.
  • Pēc tam trešās puses orākuls publicē parakstītus ziņojumus, kas tiek iekļauti līguma detaļās kā galvenie dati, kas nosaka, kā līgumā esošie līdzekļi jāpiešķir.
  • Alises un Boba nākotnes līguma gadījumā līgumam piesaistītie līdzekļi tiktu piegādāti, pamatojoties uz piegādāto bitcoīna cenu, nākotnes līgumu termiņa beigās.

Vissvarīgākais ir tas, ka orākuls ir akls visā šajā procesā gan pret to, ka Alise un Bobs izmanto savus cenu datus, gan par faktisko līguma informāciju.

Tas neļauj orākulam darboties priekšā vai manipulēt ar līgumu ar sliktiem cenu datiem. Turklāt iestatīšana liedz orākulam kļūt par izšķirošo pusi līgumā starp Alisi un Bobu (ti, 2 no 3 multisg), un tā vietā ļauj Alisei vai Bobam izņemt līdzekļus, pamatojoties uz (aklo) parakstīto ziņojumu, kas ir orākuls publiski publicējis.

Šāda modeļa pakārtotās sekas ir tādas, ka orākulu raksturīgos uzticēšanās pieņēmumus, kas savieno blokķēdes ar ārpasauli, kas pazīstami kā orākulu problēma, var samazināt līdz vietai, kur ar bitcoīnu var izpildīt progresīvākus viedos līgumus, neveicot pārmērīgu uzticības tirdzniecību offs.

Iespējamie lietojumi

Lietojot DeFi, divu pušu spēja piesaistīt diskrētus žurnāllīgumus atbrīvo nākotnes līgumu, atvasināto instrumentu un citu finanšu instrumentu potenciālu.

Sarežģītāki finanšu produkti, kas ir tieši saistīti ar bitcoin, var radīt nākotnes gadījumus, kad standarta institucionālā un spekulatīvā prakse, piemēram, preču un citu aktīvu riska ierobežošana, kļūst dzīvotspējīga, izmantojot bitcoin tīklu.

Mikroapdrošināšanas līgumi ir pat iespējami, izmantojot diskrētus žurnāllīgumus, balstoties uz Oracle iegūtiem datiem konkrētu atlīdzību izmaksām.

Konkrēti, diskrēti žurnālu līgumi balstās uz līdzīgu tehnoloģiju kā LN. Saskaņā ar diskrēto žurnālu līgumu:

„Līdzīgi kā pašlaik izstrādājošajā zibens tīkla programmatūrā [4], puses vienojas par līguma stāvokli, bet tur viena un tā paša darījuma variācijas … Kamēr Zibens tīklā šie skripti tiek izmantoti, lai uzturētu maksājumu kanāla konsekvenci tā, lai jebkura no pusēm apraida veco stāvoklis ļauj otrai pusei ņemt visus līdzekļus no abiem rezultātiem, DLC vienā un tajā pašā izvades skriptā tiek izmantoti citi mērķi. Alise un Bobs viens otram neatklāj noslēpumus; drīzāk tā ir Olīvija, kas visiem atklāj noslēpumu. ”

Kā piezīme, Olīvija ir orākuls iepriekš minētajā citātā.

Svarīgākais no diskrētā žurnāla noformējuma ir tas, ka lietotāji var privāti slēgt finanšu līgumus un tikai uzticēties orākulam, lai parakstītu pareizos datus, piemēram, cenu, nevis pildīt starpnieka lomu. Dryja turpina secināt:

“Tā kā darījumi izskatās vienādi ar zibens tīkla darījumiem, joprojām būs grūti novērtēt kopējo DLC izmantošanu visā tīklā, un tiem vajadzētu ļaut rasties apjomīgiem sarežģītiem viedajiem līgumiem, nepamatoti neapliekot ar nodokļiem globālo tīklu.”

Secinājums

DeFi Bitcoin jēdzienu bieži aizēno jau atvērto finanšu produktu izplatība ethereum.

Tomēr bitcoīns piedāvā pārliecinošu līdzekli decentralizētai finansēšanai tādu iemeslu dēļ, kas balstīti uz tā stingrajiem vienprātības noteikumiem un drošības modeli.

Diskrēti žurnālu līgumi ir intriģējošs rīks, kas var palīdzēt uzlabot progresīvāku DeFi ekosistēmu ar bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me