Volatilita BTC: pokles bitcoinů v souvislosti s hedgeovými fondy, koronaviry nebo podvodem Plustoken?

Červená cena

Navzdory mírnému oživení nad 8 000 $, které se objevilo během posledních několika hodin, zůstávají bitcoiny v tomto týdnu rozhodně dole a jsou mnohem nižší, protože v sobotu bylo dosaženo maxima 9 200 $.

Ve skutečnosti kryptoměna ztratila 12%, což je nedostatečný výkon tradičních trhů.

Stejně jako o několik dní dříve investoři mapovali další průlom pro bitcoiny – o čemž svědčí stovky milionů bitMEXových délek likvidovaných v následném poklesu – mnoho z nich se zajímalo, co způsobilo, že kryptotrh propadl tak rychle.

Někteří analytici to zvážili a poskytli odpovědi na tuto naléhavou otázku.

Co způsobilo pokles bitcoinů?

Raoul Pal – bývalý výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs a generální ředitel společnosti Real Vision – naznačil, že nedávný pokles ceny bitcoinů může souviset se zajišťovacími fondy.

Přesněji řečeno, poznamenal, že pokles může souviset s „zajišťovacími fondy, které musely bitcoiny dlouhodobě likvidovat“, a poukázal na skutečnost, že manažeři musí udržovat své portfolio na určité úrovni rizika, což znamená, že o víkendu zaznamenaná ropa a propuknutí koronaviru snížilo riziko (nebo alespoň zvýšilo riziko určitých aktiv).

Vypadá to, že jakýkoli hedgeový fond, který byl dlouhý bitcoin, musí zlikvidovat. VAR nepřijímá žádné vězně. (Pro ty, kteří jsou ve VAR noví, je to míra rizika v portfoliu a je spojena s volatilitou, takže pokud objem všech aktiv vzroste, musí snížit riziko). $ BTC #Bitcoin

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 9. března 2020

Ve skutečnosti volatilita bitcoinů vzrostla, což potvrdilo Palův názor. Přesto existuje situace s kuřecím masem a vejci s volatilitou; vyšší prodej má za následek vyšší volatilitu, vyšší volatilita má za následek větší prodej.

Bod bývalého Goldmana Sachse zopakoval Qiao Wang z analytické firmy Messari v oblasti kryptoměn, která vysvětleno že pokles bitcoinů může být pravděpodobně „významným znamením institucionálního přijetí, protože se prodával podobným způsobem, jako se zlato prodávalo před dvěma pátky.“

Někteří však měli jiné teorie.

Jacob Canfield, známý analytik kryptoměny, sdílel tři.

Pokud hledáte medvědí vyprávění, v současné době existují 3, které by mohly mít dopad #bitcoin

1.) Koronavirus (výprodej všech trhů)

2.) Hromadění horníků (obvykle silná medvědí indikace)

3.) PlusToken scam dumping na trh znovu. (Včera přesunuli 19k bitcoinů)

– Jacob Canfield (@JacobCanfield) 7. března 2020

  • První z nich, propuknutí choroby způsobené koronaviry COVID-19, mohlo způsobit vážné rány do likvidity po celém světě, a tudíž výprodej téměř všech aktiv s výjimkou státních pokladen a zlata (trochu).
  • Druhý, bitcoinoví horníci začali hromadit mince. Zakladatel ByteTree Charlie Morris, který se zabývá analytikou v kryptoměnách, se historicky shodoval „s negativními výnosy a odráží slabší nabídku na trhu“.
  • A za třetí, podvodníci s pohyblivými mincemi PlusToken možná spustili (nebo alespoň přispěli) výprodej. Ve skutečnosti bylo v den před skládkou shledáno, že provozovatelé multimiliardového podvodu PlusToken přesunuli BTC v hodnotě více než 100 milionů dolarů do směšovacích služeb z důvodu ochrany soukromí, poté se pravděpodobně dostali na burzy za fiat nebo fiat ekvivalenty.

Všechny oči na tradičních trzích

Zatímco výše zmíněné katalyzátory mají potenciál i nadále pronásledovat trh s kryptoměnou, přední analytici se začali dívat na oživení s odvoláním na soutok technických a rostoucí korelace mezi bitcoiny a tradičními trhy, konkrétně akcemi.

Nedávná mini-rally BTC nad 8 000 $ ze 7 700 $ skutečně koreluje s 4% nárůstem futures Dow Jones a S&P 500, což opět ukazuje, že může existovat nějaký argument, že s růstem akcií by se bitcoiny měly alespoň neurčitě směrovat.

Obchodník s kryptoměnou Flood se toho dotkl, psaní:

IMO pravděpodobně tento týden dočasné dno, jakmile vymohly likvidace a panický prodej. BTC v posledních týdnech vysoce koreloval, ale ponechání neporušené úrovně 7400 je býčí peklo.

To naznačuje, že pokud by tradiční trhy prošly po pondělním historickém výprodeji, který mnozí začali označovat jako „krvavé pondělí“, vzkřísit, bitcoiny by mohly začít získávat určitou sílu, protože trh opět riskuje.

To však může být těžký úkol, zejména s ohledem na to, že váhy na tržním rameni jsou potenciální globální pandemií a šokem pro nabídku a poptávku po ropě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me