Nejlepší analytik potvrzuje cílovou cenu bitcoinů ve výši 100 000 USD na konci roku 2021

Bitcoin

Zatímco cena bitcoinu ještě není za minulým historickým maximem 20 000 USD, investoři se nedávno začali zajímat, kam příští býčí cyklus kryptoměny vezme aktivum.

Někteří medvědi uvedli, že pokračující oživení je jen „bublinou ozvěny“, která v příštích týdnech způsobí zesílení kryptoměny, což povede k novému medvědímu trhu, který bude ceny snižovat na nejnižší úroveň za poslední roky.

Jiní však uvedli, že nadcházející býčí cyklus pravděpodobně přivede bitcoiny do nových výšin, potenciálně do šesti číslic, pokud jde o cenu aktiva.

V tomto případě prominentní analytik pocházející z institucionálních trhů v Evropě nedávno hodil svou váhu za předpověď, že bitcoiny se do konce roku 2021 budou obchodovat minimálně na 100 000 USD – necelých 24 měsíců.

Pokud k tomu dojde, bude se BTC muset shromáždit maximálně o 880% za 23 měsíců, což není nemožné, i když nepravděpodobné, když vezmete v úvahu relativní mizerné zisky akciového trhu a dalších tříd aktiv.

Bitcoin pravděpodobně dosáhne 100 000 $, uzavírá hlavní analytik

Pokud jste byli v prostoru kryptoměny v posledních několika letech, pravděpodobně jste slyšeli, jak se online přezdívka „PlanB“ hádala docela často.

Pro ty, kteří nevědí, PlanB, jehož značka Twitter je „100trillionUSD“ ve zdánlivém odkazu na neblahý peněžní trend v hyperinflaci fiat měn, se stala předním analytikem bitcoinů, když vydala řadu digitálních děl, které byly přesné při prognózování zdánlivě náhodné pohyby na trhu kryptoměn.

Jeho nejslavnějším dílem je „Modelování hodnoty bitcoinu s nedostatkem,„Střední příspěvek, který zveřejnil v březnu loňského roku a ve kterém odhalil, že nedostatek bitcoinů může pomoci předpovědět tržní kapitalizaci aktiva a vytvořit k tomu logaritmický regresní model. Kdykoli se míra inflace bitcoinu sníží, jeho reálná hodnota stoupá v důsledku dynamiky trhu.

Jeho model – který byl testován na R na druhou 95% (což ve statistikách znamená extrémně přesný) a potvrdil, že je kointegrován s cenou BTC (spíše než náhoda) – předpovídá, že „férová“ cena bitcoinu dosáhne někde od 55 000 až 100 000 USD po polovině května 2020, během níž se inflace aktiva sníží na polovinu kvůli kódu zabudovanému do blockchainu.

PlanB nedávno vytvořila cenovou prognózu z tohoto modelu. V tweetu napsal, že bitcoiny se budou po celý tento rok pravděpodobně obchodovat nad 8 200 USD, a dodal, že „býčí běh začne po polovičních [a ceny] dosáhnou vrcholu 100 000 USD do prosince 2021“.

*** Aktualizace: moje 2 sedí #bitcoin cena:

– 2020: BTC zůstává nad 8200 USD (takže NEKlesáme na úroveň 6 000 USD nebo 4 000 USD, kterou nyní předpovídají ostatní)

– Květen 2020 na polovinu: bude nad 10 000 $

– 2021: býčí běh začíná po rozpůlení a do prosince 2021 dosáhne výše 100 000 $#NotFinancialAdvice https://t.co/Zkkma4ZBSd

– PlanB (@ 100trillionUSD) 10. února 2020

Ne tak šílené, jak to může znít

Jakkoli může znít cena bitcoinu ve výši 100 000 $, mnozí tuto predikci ceny racionalizovali.

Například PlanB napsal ve svém zmíněném magnum opusu následující text, který zdůraznil, jak rychle mohou bitcoiny růst, když do tohoto ekosystému zaplaví ekonomická hodnota od světových investorů kvůli makro faktorům:

 Lidé se mě ptají, odkud pocházejí všechny peníze potřebné pro tržní hodnotu bitcoinů v hodnotě 1 trn? Moje odpověď: stříbro, zlato, země se zápornou úrokovou sazbou (Evropa, Japonsko, USA brzy), země s dravými vládami (Venezuela, Čína, Írán, Turecko atd.), Miliardáři a milionáři zajišťující proti kvantitativnímu uvolňování (QE) a institucionální investoři objevování nejvýkonnějšího aktiva za posledních 10 let.

Ve skutečnosti v nedávném segmentu „Rychlých peněz“ CNBC všichni hostitelé v panelu – z nichž někteří byli v posledních několika letech skeptičtí ohledně bitcoinu a kryptoměn – připustili, že bitcoin může rychle růst díky makrofaktorům navazujícím na horizont. Například jedna z kotev řekla:

Ve světě, kde centrální bankéři zakopávají o sebe, aby devalvovali svoji měnu, vyhrává bitcoin. Ve světě fiat měn je bitcoin vítězem.

To se týkalo trendu centrálních bank po celém světě snižovat své úrokové sazby a vkládat peníze do ekonomiky (prostřednictvím efektivních půjček), aby udržely pozitivní ekonomické trendy, na úkor kupní síly jejich příslušných měn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me