Bitcoin se vrhá na 9 500 USD, což vyvolává obavy z většího medvědího zvratu

Red Crash Price Crypto

Zdá se, že medvědi nechtějí nechat býky, aby měli svůj čas v centru pozornosti. Poté, co se ve středu ráno shromáždilo až 10 300 $, začala cena bitcoinu klesat.

Po jasném odmítnutí 10 300 $ – což je cenová úroveň, kterou analytici uvedli, že bude znamenat rozhodující odpor – kryptoměna dosáhla pod 10 000 $, poté 9 700 $, poté 9 500 $ a na některých burzách klesla až na 9 250 $.

To znamenalo, že při nejhorším středečním poklesu kryptoměna klesla o 10,2% z denního maxima, což bylo brutální představení pro býky, kteří doufali, že kryptoměna bude připravena pokračovat kolem místních maxim.

Není překvapením, že tento krok chytil obchodníky přes pole s kalhotami dolů. Příklad: Data ze sledovače krypto derivátů Skew.com naznačila, že během tohoto kroku byly pouze na BitMEXu zlikvidovány dlouhé pozice v hodnotě minimálně 120 milionů $.

Zatímco se kryptoměna od té doby stabilizovala nad 9 500 USD, což se podařilo uzavřít středeční svíčku nad touto cenou, někteří analytici se obávají, že tento krok znamenal jasný zlom struktury trhu, což naznačuje návrat k medvědímu trendu.

Analytici se začínají obávat strmějšího krátkodobého návratu

Prominentní obchodník s kryptoměnou Hsaka poznamenal, že si nemyslí, že bitcoiny udrží rozhodující úroveň „mnohem déle“, přičemž upozornil na níže uvedený graf, který ukazuje, že kryptoměna se brzy prolomí pod 9 350 $.

Silný pohyb pod 9 350 $ by mohl otevřít kryptoměnu k hlubšímu navrácení, naznačuje graf Hsaka. Jak ukazuje jeho graf, 9 350 $ bylo nezbytných pro býky v býčích trendech a zásadních pro medvědy v medvědích trendech, přičemž úroveň za poslední rok fungovala jako podpora a odpor při několika příležitostech.

$ BTC 3D

Nemyslím si, že tato úroveň 9350 vydrží mnohem déle. pic.twitter.com/P0YLaxKmlk

– Hsaka (@HsakaTrades) 20. února 2020

Důležitost bitcoinu držet 9 300 $ zopakoval další prominentní obchodník, Josh Rager z Blockroots.

Ve zprávě zveřejněné na jeho telegramovém kanálu analytik napsal:

Sedíme na denní podpoře za 9550 $ – ale musíme znovu zadržet nebo 9300 $…. s druhým opakovaným testem by to mohlo vést k 8600 až 8700 USD. Úroveň po úrovni je klíč.

Pokud jde o to, zda bitcoiny nebudou v příštích dnech klesat níže než 9 350 $, analytici jsou rozděleni, i když existují určité přesné hlasy volající po dalším navrácení.

Inteligentní kontraktor, analytik, který v roce 2018 nazval dno bitcoinu ve výši 3 125 USD předem a téměř dolů k dolaru, nedávno zveřejnil analýzu ve kterém poznamenal, že LTC odtud pravděpodobně vystopuje o dalších 15%. To je relevantní, protože altcoin za poslední rok několikrát vedl BTC a zbytek kryptotrhu..

Dlouhodobý trend bitcoinů se stále utváří pozitivně

I přes trýznivý pokles a potenciál pro další sledování kryptoměny je mnoho lidí přesvědčeno, že bitcoin stále přechází do dlouhodobé býčí fáze.

Poskytovatel analytiky kryptoměny Santiment poznamenal ve středu (i po poklesu), že jeden z jejich hlavních indikátorů, který sleduje cenu BTC nad jeho poměrem hodnoty sítě k transakci (NVT), naznačuje, že kryptoměna prochází „obrácením do [dlouhodobého] býka území.”

Než začnete paniku prodávat na dnešním $ BTC pokles zpět pod 9 600 $, mějte na paměti, že jeden z @santimentfeedNejlepší ukazatele pro naše předplatitele Pro se nadále potvrzují #Bitcoindlouhodobé obrácení na býčí území. Získejte přístup k našemu modelu NVT hned teď! https://t.co/53wvtfLeuO pic.twitter.com/CIR5VE5XcR

– Santiment (@santimentfeed) 20. února 2020

Sentiment, že BTC je na pokraji čerstvého plnohodnotného býčího trhu, byl podpořen řadou dalších indikátorů.

Například na jednodenním grafu bitcoinů byl právě vytištěn zlatý kříž. Pro ty, kteří nevědí, na začátku týdne v neděli nebo v pondělí (podle toho, který graf si prohlížíte) překročil 50denní klouzavý průměr a 200denní klouzavý průměr, přičemž první překročil druhou. Analytici na tradičních trzích to považují za známku toho, že se vytvořil rozhodující vzestupný trend.

Vskutku, data, která tento spisovatel sestavil ukazuje, že zlatý kříž v roce 2012 vedl k nárůstu ceny bitcoinů o 20 578 procent a že zlatý kříž v roce 2015 vedl k rally 6 739 procent, díky níž se BTC vyhýbal pouze 20 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me