Bitcoin opět selhává: pokles na 9 500 $, protože medvědi si udržují kontrolu

Red Crash Price Crypto

Bulls, bohužel, dostal další úder v pondělí, přičemž bitcoiny se nadále prodávaly poté, co o víkendu shromáždily až 10 025 USD.

Při denním minimu se kryptoměna na některých burzách obchodovala za pouhých 9 490 USD, což je hluboko pod pětimístným cenovým bodem, kde začala den.

Navzdory obnovenému prodejnímu tlaku zůstává mnoho bitcoinů stále na vzestupu, s odvoláním na souběh faktorů, proč si myslí, že tato krátkodobá volatilita je jen hluk v širším a jasnějším kryptoměně.

Analytici zůstávají optimističtí uprostřed slabosti bitcoinů

Když bitcoiny v pondělí začaly klesat na 9 500 $, měli analytici plošně oči přilepené na grafy a se zatajeným dechem čekali, jak kryptoměna zareaguje v tomto rozhodujícím cenovém bodě.

  • Poté, co se kryptoměna na několik sekund propadla pod 9 500 $, se relativně tvrdě odrazila zpět a v následujících minutách vzrostla až na 9 600 $..
  • Odchod byl později potvrzen, když BTC zavřela svou denní svíčku na pondělí na přibližně 9 600 $, což vyvrátilo některé negativní vedlejší účinky poklesu.

I když to nebyla krásná svíčka sama o sobě, analytici říkají, že jde o stříbrnou podšívku v nejistých podmínkách, které trh s kryptoměnou vystavoval v posledních několika týdnech.

Níže je analytikův graf této stříbrné podšívky, což ukazuje, že navzdory tomu, že bitcoiny tiskly řadu nižších výšek, drží 9 500 $, jako by to záleželo na jejím životě, což naznačuje, že na kryptotržních trzích stále zůstává dobrý nákupní tlak.

Zobrazit obrázek na Twitteru

Toto držení ve výši 9 500 USD je důležité, protože cenový bod byl definován jako „hlavní“ podpora mnoha analytiky, přičemž je třeba poznamenat, že právě zde se v roce 2019 umístila „čínská pumpa“ bitcoinu a kde sedí několik klíčových úrovní technické analýzy.

A ne porazit mrtvého koně, ale bitcoin na začátku tohoto měsíce vytiskl takzvaný zlatý kříž, zatímco jeho 50denní jednoduchý klouzavý průměr překročil 200denní klouzavý průměr poté, co v minulém roce vytvořil kříž smrti.

To je zvláště důležité pro bitcoiny, protože předchozí zlaté křížení vedlo k extrémně silným shromážděním.

Tento autor ve skutečnosti zjistil, že když byl v roce 2015 spatřen zlatý kříž, následovala rally od přibližně 300 do 20 000 $, a když byla v roce 2012 zaregistrována další, skončila jako předchůdce více než 20 000% rally, která vzala bitcoiny z hloubky 10 až 1 000 $.

Gold Surges, Boosting Bull Case for BTC

Jak bylo naznačeno v předchozí aktualizaci trhu Blockonomi, nedávná síla zlata by mohla přispět k případu bitcoinových býků.

Za posledních 24 měsíců začal angažovaný drahý kov, který od Velké recese v roce 2008 dramaticky zaostává za akciemi a jinými běžnými aktivy, konečně vykazovat známky vzestupného trendu.

Poté, co se cena zlaté unce v roce 2019 zvedla na více než tucet procent, cena zlaté unce pokračovala v prudkém vzestupu do roku 2020 a stanovila nové historické maximum vůči řadě měn.

Nejnověji kov v pondělí dosáhl sedmiletého maxima vůči americkému dolaru a dosáhl ceny jen plachých 1700 dolarů, která byla podpořena bouřlivým akciovým trhem, který byl sám pohnut obavami, že se propuknutí koronaviru z Číny přesouvá na západ.

Tato síla zlata, kterou prohlásil hlavní analytik komodit v Bloomberg Mike McGlone, může přispět k síle bitcoinu směrem vpřed:

Při zvažování zmenšující se nabídky, rostoucího přijetí a příznivé makroekonomie ji lze jen málo potlačit. […] Naše grafika ukazuje zdánlivě zakořeněné trendy: oceňování kvazi-měnových cen a klesající výnosy dluhopisů. Vzhledem k postupující úrovni dluhu k HDP, zejména v USA, Japonsku a Číně, není překvapením, že alternativní sklady hodnoty rostou.

Je důležité zdůraznit, že ve vyprávění o tom, že bitcoin má být digitálním protějškem zlata a dalších rizikových aktiv, se objevily praskliny..

Pondělní cenová akce byla dokonalým příkladem: bitcoin klesl podél S&P 500 a Dow Jones, zatímco zlato se shromáždilo. Také, když se BTC v minulosti obchodovalo vedle zlata, korelace byla vždy poněkud nedokonalá a někdy zcela neexistující, přičemž kryptoměna se rally často zhroutila několik minut před nebo poté, co drahý kov udělal něco podobného.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me