Analytici přiznávají, že bitcoiny mohou po 3% poklesu vidět větší návratnost cen

Bitcoin

Již druhý den po sobě bitcoiny klesaly a klesly z 10 150 $ od doby, kdy začátkem tohoto týdne našly místní vrchol na 10 550 $.

Po tomto více než 3% poklesu analytici začínají být přesvědčeni, že kryptoměna uvidí hlubší návrat, s odvoláním na řadu důvodů souvisejících s technickou analýzou a mapováním.

Bitcoin mohl vidět silný návrat zpět

Za posledních 60 dní od bitcoinu v polovině prosince na 6400 $ byl bitcoin na téměř neúprosném nárůstu. Na místním vrcholu se kryptoměna obchodovala těsně nad 10 500 USD, což znamenalo zisk 64% za dva měsíce.

Bohužel pro býky hra skončila, alespoň prozatím.

Nik Yaremchuk, analytik a výzkumník v kryptoměnovém fondu Adaptive Capital,  poznamenal že se středečním zavřením svíčky jednodenní a dvoudenní (a pětidenní, jak poznamenal jiný analytik) grafy bitcoinů tisknou simultánní prodejní signály: TD Sequential vytiskl zelenou 9s na oba časové rámce.

To je spíše medvědí než býčí, protože pro ty, kteří si toho nejsou vědomi, časově založené TD Sequential tiskne na trzích 9 a 13 svíček v opačném bodě, protože to signalizuje, že trend je vyčerpán.

Tvrzení, že bitcoiny se brzy dočkají odvolání, se odrazilo v Bloomberg.

The outlet napsal v nedávném článku že BTC odtud mohl dále klesnout jednoduše proto, že když naposledy překročil klíčovou psychologickou hladinu 10 000 $, bojoval:

S touto úrovní se podobně potýkala v září, když překročila 10 000 dolarů – v následujícím měsíci ztratila více než 14%.

Bloomberg dodal, že „token je překoupen na základě 14denního indexu relativní síly (RSI), který překročil hranici 70.“ RSI definuje aktivum překoupené, když metrika projde 70.

Pokud jde o to, kam by potenciální klesající trend mohl vést bitcoiny, Yaremchuk se podíval na 9 500 až 9 300 USD, což ukazuje na skutečnost, že v tomto regionu existuje „silnější podpůrná smyčka“.

Tento cíl zopakovala řada dalších analytiků, kteří navrhli, aby bitcoiny byly překoupeny, například Mayne, který uvedl, že očekává přibližně 1 000 USD, které by se z cenové oblasti vrátily kolem 10 000 USD.

Klíčem pro býky je 10 500 $

Aby bylo možné ověřit krátkodobý případ býků a zrušit výše uvedený scénář medvěda, analytici tvrdí, že bitcoin musí znovu získat 10 500 $, což je bod jen 3% nad aktuální cenou, a to na denní nebo týdenní bázi.

Přední technický analytik Cred – který sportuje přes 140 000 sledujících – poznamenal že od porušení 9 500 $ je nejbližší odpor bitcoinu 10 500 $, což je střed osvědčeného rozsahu mezi 9 500 a 11 500 $.

Kryptoměna tuto úroveň zatím odmítla.

Cred však poznamenal, že pokud bitcoiny mohou potvrdit uzavření nad 10 600 $ – jen smidgen nad rezistencí, kterou identifikoval – ceny budou pokračovat vyšší, pravděpodobně neomezené, dokud nebude dlouhodobý rezistence identifikována na 11 500 $.

$ BTC

Blízko nad 9500 $ se cena vrátila zpět do starého týdenního rozsahu.

Nyní při odporu kolem středního rozsahu rozsahu (~ 10500 $).

Nepronásledování tohoto každodenního pohlcování, bude čekat na hlubší návrat (9500 $) nebo denní pokračování >10600 $.

Vaše místo $ BTC je nahoře, proč riskovat pronásledování? Užívat si. pic.twitter.com/lhu1QL81Dl

– Cred (@CryptoCred) 11. února 2020

10 500 $ je také důležité, protože tento cenový bod byl vrcholem bitcoinové rally v září 2019, což bylo způsobeno čínským přijetím blockchainových technologií nečekaným způsobem.

Analytici tvrdí, že silné selhání prolomit minulou vysokou hůlku by znamenalo svíčku s poruchami houpání (SFP), která by pravděpodobně označila vrchol probíhající bitcoinové rally, pokud by se vytvořila.

Dlouhodobý býčí trend neporušený

Ať se s bitcoiny v krátkodobém horizontu stane cokoli, analytici tvrdí, že kryptoměna zůstává v dlouhodobém býčím trendu.

Podle předchozích zpráv Blockonomi, v nedávném rozhovoru pro CNBC, interní krypto býk Fundstrat Global Advisors Tom Lee uvedl, že očekává, že se bitcoiny zvýší na 40 000 dolarů, přičemž uvedl souběh nesmírně pozitivních základních faktorů, mimo jiné včetně blížící se prezidentské volby v USA, bitcoiny se stávají bezpečným útočištěm kvůli makro trendům a podpůrné centrální banky, které snižují sazby v celé oblasti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me